Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Pumarín

Plaża Pumarín znajduje się w asturyjskiej gminie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Santa Marina. Stanowi on część zachodniego wybrzeża Asturii i jest wpisany na listę obszarów chronionych, OSO i OZW.

Opis

Plaża jest w rzeczywistości skalistym obszarem w kształcie muszli, o długości 200-210 m i średniej szerokości 18 m, z dużą zmiennością spowodowaną działaniem pływów. Środowisko jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji, a zagrożenie jest średnie. Piaski są białawe, średnioziarniste, a pomoc jest bardzo niewielka. Dojścia są piesze i mają mniej niż 0,5 km, ale są trudne do pokonania. Jego środowisko jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji. Złoże składa się z gruboziarnistych piasków i jasnych tonów w niewielkich ilościach, ponieważ większość złoża pokrywają głazy.

Plaża jest ograniczona od zachodu przez "Punta Borona", która z kolei stanowi granicę z Playa de Ribera l'Ouca, która znajduje się za Punta Borona. Aby dotrzeć do tej plaży, należy dotrzeć aż do najbardziej wysuniętego na zachód wejścia do wioski Santa Marina.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności