Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Ribera l'Ouca

Plaża Ribera l'Ouca znajduje się w asturyjskiej gminie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Santa Marina. Stanowi część zachodniego wybrzeża Asturii i znajduje się między Punta la Borona a plażą El Aguaduz, której osobliwością jest wysepka La Zarza w centrum..

Opis

Plaża jest właściwie obszarem skalistym w kształcie muszli, o długości 120-130 m i szerokości 35-40 m. Jego osobliwa nazwa wynika z ewolucji słowa ocle (wodorost), które wywodzi się od ouca-. Ocle to produkt osadzający się na niektórych asturyjskich plażach, który tradycyjnie był wykorzystywany jako nawóz do nawożenia ziemi. Jest to środowisko wiejskie o niewielkiej wysokości.

Jego środowisko jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji, a zagrożenie jest średnie. Dojścia są piesze i mają mniej niż kilometr długości, ale trudno do nich dojść. Środowisko ma charakter wiejski i charakteryzuje się niskim stopniem urbanizacji. Podłoże składa się z gruboziarnistego piasku i jasnych odcieni w niewielkich ilościach, ponieważ większość podłoża pokrywają otoczaki. Plaża zawiera niewielką ilość piasku.

Aby dotrzeć na plażę, której najbliższą miejscowością jest Ballota, należy wyruszyć z miejscowości Santa Marina, która sąsiaduje z plażą Pumarín i od której oddziela ją "Punta Borona", na zachód od plaży Pumarín, kierując się tą samą drogą co na plażę Pumarín, skręcając po około 150 m od ruin "El Castillo", które ze względu na swoje strategiczne położenie były wykorzystywane podczas hiszpańskiej wojny domowej jako punkt obserwacyjny. Około 150 m dalej dochodzi się do krawędzi urwiska, która jest bardzo dobrze ukryta przez roślinność, więc trzeba być bardzo ostrożnym, a około 150 m dalej w samej roślinności znajduje się tunel, przez który trzeba przejść. Od tego miejsca rozpoczyna się zejście niebezpieczną ścieżką, która bardzo utrudnia schodzenie.

Na plaży nie ma żadnych usług, a dla tych, którzy odważą się zejść na dół, zalecane jest wędkarstwo podwodne i rekreacyjne. Przypomina się o niebezpieczeństwie schodzenia na plażę, jeśli nie ma się doświadczenia i nie zna się dobrze ścieżek.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności