Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Calabón y El Castro

Plaże Calabón i El Castro znajdują się w okręgu miejskim Cudillero, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należą do miejscowości San Marina. Stanowią one część Zachodniego Wybrzeża Asturii i znajdują się w obrębie Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, będąc skatalogowane jako krajobraz chroniony, ZEPA i LIC.[9

Opis

Okolice tych plaż są dziewicze i średnio niebezpieczne. Plaża w Calabón jest bardzo trudno dostępna i łatwiej do niej dotrzeć przez sąsiednią plażę La Gueirúa, z którą dzieli fragmenty niektórych wysepek, będących pozostałością po dawnym miejscu złamania kwarcu i łupków, znanym jako "la Forcada".

Z kolei El Castro można opisać jako maleńką zatoczkę, położoną między Castañeras a Santa Marina, do której dostęp jest utrudniony przez ciek wodny otwarty przez strumień.

Posiada ujście rzeki i można tam zabrać zwierzę domowe. Pomiędzy Calabón i El Castro znajduje się mała zatoczka, która podczas odpływu łączy się z dwoma wyżej wymienionymi i znana jest jako Caldeirina. Na plaży nie ma żadnych usług, a jedynymi możliwymi zajęciami są wędkarstwo podwodne i wędkarstwo. Aby odwiedzić te plaże, konieczne jest noszenie solidnego obuwia ze względu na szorstkość i ostrość dna morskiego.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności