Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Destillo

Plaża El Destillo znajduje się w asturyjskiej gminie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Ballota. Jest on częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, którego jest częścią.

Opis

Plaża, która ma kształt muszli, ma średnio 250-275 m długości i 18-20 m szerokości. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu urbanizacji. Piaski mają jasną barwę, są średnioziarniste, a pomoc jest bardzo niewielka. Dojście jest piesze i na odcinku mniejszym niż 0,5 km jest bardzo trudne, zwłaszcza ostatni odcinek, czyli zejście po klifie, które jest praktycznie niemożliwe, więc trzeba się tam dostać drogą morską. Można też skorzystać z odpływu i wejść przez plażę Las Cabrilleras, ale zawsze należy zachować ostrożność podczas przypływu, aby nie zostać uwięzionym. Jego otoczenie jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji.

Aby dostać się na plażę, należy dojść do centrum miejscowości Ballota, skąd rozpoczynają się dojścia, obok kolorowej fontanny. Od tego miejsca do niebezpiecznych klifów jest nie więcej niż sto metrów. Jeśli dotrzesz na plażę, zobaczysz, że w skalistym obszarze jest wielkie bogactwo ryb, więc jedynym zalecanym zajęciem jest "wędkarstwo"; jest też ujście rzeki. Na plaży nie ma żadnych usług, ponieważ są one rzadkie lub nie ma ich wcale. Zwierzęta domowe są dozwolone. Podkreśla się niebezpieczeństwo związane z klifami, które są prawie pionowe i w niektórych miejscach mają ponad 100 m wysokości.

Aby uatrakcyjnić dzień spędzony na plaży i na wsi, można zwiedzić XVIII-wieczny kościół Santa María, w którym znajduje się kilka dzieł Dionisio Fierro, oraz kaplicę San Roque, oba we wsi Ballota.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności