Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa de Santa Pura

Plaża Santa Pura to naturalna plaża położona w gminie Lepe (Hiszpania), na zachodnim wybrzeżu prowincji Huelva. Obejmuje on wybrzeże gminy Lepe od wschodniego krańca La Antilla do plaży Nueva Umbría.

Plaża ta stanowi odnogę plaży Nueva Umbría, utworzonej w 2014 r. przez Radę Miasta Lepe, w celu promocji tej części wybrzeża wśród młodych turystów.

W lipcu 2019 r. część plaży została zainaugurowana jako "plaża dla psów". W lipcu 2019 r. część plaży została zainaugurowana jako "plaża dla psów".

Charakterystyka

Plaża Santa Pura ma długość 2250 metrów i obejmuje linię brzegową od wschodniego krańca La Antilla do 200 metrów za kładką dostępową znajdującą się na końcu Camino de Nueva Umbría, która przecina Paraje Natural Marismas del Río Piedras i Flecha del Rompido od El Terrón. Jej średnia szerokość wynosi 200 metrów od brzegu do linii wydm i składa się z drobnego złotego piasku, typowego dla wybrzeża atlantyckiego.

Dostępy

Do plaży Santa Pura można dojść pieszo. Najbliższe parkingi znajdują się na ulicach na wschodnim krańcu La Antilla (w pobliżu baru przy plaży Atlantic) oraz na obrzeżach Camino de Nueva Umbría. Dojazd środkami transportu publicznego jest skomplikowany, z wyjątkiem korzystania z taksówek.

Usługi

Na plaży jest niewiele usług, koncentrują się one w pobliżu miasteczka La Antilla. Na pierwszych 300 metrach plaży znajduje się punkt ratowniczy (z wieżą i flagą), bar na plaży ze stolikami i sceną oraz kanał żeglarski do uprawiania sportów wodnych.

Plaża dla psów

Plaża dla psów w Santa Pura, o długości 1000 metrów, zaczyna się 500 metrów od baru w Santa Pura i zajmuje centralną część plaży w Santa Pura. Ta część plaży została wyłączona z listy kąpielisk, nie zabraniając jednak korzystania z nich, co pozostawia się do uznania użytkowników. Aby dotrzeć na plażę dla psów Santa Pura, należy przejść wzdłuż brzegu z La Antilla na wschód (700 m) lub z kładki na Camino de Nueva Umbría na zachód (300 m).

Nudyzm

Ostatnie 100 metrów plaży Santa Pura, na jej zachodnim krańcu, znajduje się na obszarze oficjalnie uznanym za nudystyczny przez Radę Miasta Lepe w 2013 r. Jednak nudyzm jest powszechny po obu stronach chodnika znajdującego się na końcu Camino de Nueva Umbría.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności