Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Porcía

Plaża Porcía znajduje się w asturyjskiej radzie El Franco i bardzo blisko miasta Campos-Salave (Hiszpania). Jest częścią zachodniego wybrzeża Asturii.

Stanowi on część zachodniego wybrzeża Asturii i jest skatalogowany jako obszar specjalnej ochrony ptaków i obszar mający znaczenie dla Wspólnoty.

Opis

Plaża ta ma średnio 240 metrów długości i 40 metrów szerokości, a jej kształt jest trójkątny. Jest to miejsce o dużej frekwencji, więc w pewnym momencie może wystąpić duże ryzyko, ale samo niebezpieczeństwo związane z plażą jest niewielkie. Piaski są drobne i ciemne, a droga dojazdowa jest łatwa, gdyż można do niej dotrzeć w odległości 500 m od plaży lub nieco mniejszej.

Aby tam dotrzeć, należy znaleźć najbliższe miasta, którymi są: El Franco, Salave i Campos i jest dzielone z Tapia de Casariego i El Franco, a zdaniem kąpiących się i ekspertów jest jednym z najpiękniejszych w Asturii, dlatego należy jechać drogą N-634, którą należy opuścić wjeżdżając do El Franco. Do dojazdu prowadzi lokalna droga, która została całkowicie przebudowana i od początku jest dobrze oznakowana. Hotel dysponuje dużym parkingiem wokół 45-hektarowego parku plażowego.

Rzeka Porcía wpływa łagodnie na tę plażę, a ponieważ z dala od morza znajdują się duże skupiska piasku, zamykają one ujście i rzeka rozdziela się na wiele meandrów. Podczas przypływu woda całkowicie zalewa plażę, pozostawiając szereg wysepek, które dodają jej uroku.

Plaża jest wyposażona w ratowników, wodę pitną i prysznice, co sprawia, że jest odpowiednia dla całej rodziny. Najbardziej polecane formy aktywności to wędkarstwo podwodne i rekreacyjne oraz turystyka piesza, ponieważ znajdują się tu cztery szlaki piesze.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności