Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Figo

Plaża El Figo jest jedną z plaż asturyjskiej gminy Tapia de Casariego i znajduje się w pobliżu hiszpańskiego miasta Salave. Jest częścią zachodniego wybrzeża Asturii.

Stanowi ona część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest chroniona pod względem środowiskowym, ponieważ została wpisana na listę obszarów specjalnej ochrony oraz terenów mających znaczenie dla Wspólnoty. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu Asturii.

Opis

Ma kształt muszli o długości około 220 metrów i średniej szerokości 10-12 metrów. Piasek jest średnioziarnisty i ciemno zabarwiony, a jego otoczenie ma charakter wiejski, z niewielką urbanizacją i bardzo niskim poziomem zasiedlenia. Nazwa tej plaży pochodzi od dużej liczby fig na klifie po jej zachodniej stronie. Znajduje się w pobliżu miejscowości Medio i A Follada.

Aby dotrzeć na plażę, należy zjechać z drogi N-634, przy której znajduje się dom zwany "El Cortaficio", skręcić w drogę na północ i jechać nią, nie skręcając, aż do drugiego skrzyżowania, na którym należy skręcić w prawo i jechać aż do końca, gdzie znajduje się mała kaplica, pozostawiając samochód na przyległej łące. Wystarczy przejść ok. 200 m, aby znaleźć jedyne wejście na plażę. Aby dostać się na plażę, trzeba zejść około 30 metrów w dół, co nie jest bardzo trudne.

Na plaży nie ma żadnych usług, a jej najlepszą rozrywką jest wędkarstwo rekreacyjne i podwodne. Jest to również miejsce polecane dla turystów pieszych, którzy znajdą tu prawie nieznane miejsce.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności