Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Las Poleas

43°34′14.82″N 6°55′27.5″O

Plaża Las Poleas to mała plaża w kształcie muszli znajdująca się w okręgu miejskim Tapia de Casariego, w Księstwie Asturii, w Hiszpanii, obok miasta San Antonio. Pomoc jest bardzo niewielka, ponieważ łóżko jest zbudowane z kamienia i bardzo grubego ciemnego piasku. Jego długość wynosi średnio 115 m, a szerokość 10 m. Dojścia są piesze, łatwe i krótkie, mniej niż 500 m. Poziom urbanizacji okolicznych terenów jest niski.

Nazwa plaży pochodzi stąd, że dawniej do przenoszenia okli i kamieni z plaży na szczyt klifu używano systemów linowych, z których pozostały tylko trzy belki, służące dziś jedynie jako wizualny punkt odniesienia do lokalizacji plaży. Aby do niej dotrzeć z drogi N 634, należy dotrzeć do małej wioski o nazwie "San Antonio", do której, choć nie jest oznakowana, można dojechać drogą zaraz za wjazdem do Tapia, jadąc w kierunku zachodnio-wschodnim, do małej kaplicy, gdzie należy skręcić w asfaltową drogę w kierunku północnym.

Plaża otoczona jest niewielkim klifem, z którego można zejść, zachowując ostrożność, aż do poziomu morza. Zalecane formy aktywności to wędkarstwo rekreacyjne i podwodne. Nie ma tu żadnych usług i nie zaleca się chodzenia z dziećmi..

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności