Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Torbas

Plaża Torbas to plaża w okręgu miejskim El Franco, w zachodniej części Asturii (Hiszpania). Znajduje się ona na wschód od "Cabo Blanco", w miejscowości Valdepares.

Znajduje się na wschód od "Cabo Blanco", w miejscowości Valdepares. Należy on do Zachodniego Wybrzeża Asturii i choć nie jest objęty Chronionym Krajobrazem Zachodniego Wybrzeża Asturii, podlega dwóm rodzajom ochrony środowiska, ponieważ jest wpisany na listę OSO i OZW (2).

Opis

Ma on kształt wlotu, a piasek ma długość od 100 do 110 metrów i szerokość od 30 do 35 metrów, kolor ciemny, a jego ziarna są średniej wielkości. Ponieważ ma kształt zatoki, jej wody są zazwyczaj spokojne przez większą część roku. Jest to bardzo niezatłoczona plaża, na której nie ma ratowników ani żadnych innych służb. Okoliczne tereny są słabo zurbanizowane i mają charakter wiejski.

Plaża ma ujście do rzeki, a wędkarstwo podwodne i rekreacyjne to najbardziej polecane zajęcia. Ze względu na dużą liczbę kamieni, nie zaleca się chodzenia z dziećmi.

Dostępy

Do plaży Torbas są dwa dojścia. Oba dojścia są piesze i mają długość około jednego kilometra.

Pierwszy dojazdSą tu drogowskazy na głównej drodze N-634. Podążając za znakami, dojdziesz do zamku, który musisz obejść, a następnie skręcić w ścieżkę, która dalej się rozwidla. Skręć w ścieżkę po lewej stronie i jedź tak daleko, jak to tylko możliwe. Z tego miejsca do plaży jest 500 metrów pieszo.Drugie dojścieOdejdź od drogowskazu Valdepares. Na pierwszym zakręcie w lewo należy jechać prosto, aż do średniowiecznej wieży. W tym miejscu należy podążać ścieżką w kierunku "Cabo Blanco", skąd łatwo dotrzeć do plaży, gdyż znajduje się ona w zasięgu wzroku.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności