Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Monellos

Plaża Monellos to plaża w gminie El Franco w zachodniej części Asturii (Hiszpania). Znajduje się ona w pobliżu miasta San Pelayo i jest rzadko odwiedzana.

Znajduje się ono w pobliżu miasta San Pelayo i charakteryzuje się niewielkim napływem kąpiących się. Należy do Zachodniego Wybrzeża Asturii i chociaż nie jest włączone do Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, podlega dwóm rodzajom ochrony środowiska, ponieważ jest sklasyfikowane jako ZEPA i LIC. Plaża jest obszarem chronionym.

Opis

Jest to plaża w kształcie wlotu o przybliżonej długości 90 metrów i średniej szerokości od 25 do 30 metrów. Podłoże plaży jest kamienne, a ostatnie 500 m można pokonać pieszo bez żadnych trudności.

Aby dostać się na plażę, należy pamiętać, że znajduje się ona w pobliżu miejscowości Valdepares, Viavélez i San Pelayo. Dojazd jest taki sam, jak do plaży Torbas, z tą różnicą, że na ostatnim zakręcie do "Cabo Blanco" należy skręcić w prawo, a nie w lewo, gdyż prowadzi on do plaży Torbas. Zejście z nadmorskiej rasy na plażę jest kręte, ale nie jest trudne, jeśli zachowa się odpowiednie środki ostrożności.

Kształt wlotu plaży sprawia, że wody są bardzo spokojne, więc pływanie jest bardzo dobrym zajęciem. Mimo że jest to duża liczba skał, nie są one niebezpieczne, ponieważ nie mają ostrych krawędzi. Zalecane jest również wędkarstwo podwodne i rekreacyjne jako bardzo odpowiednie zajęcie. Posiada ujście rzeki i nie posiada plaży. Referencje ()

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności