Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Los Lances

Plaża Los Lances to plaża położona w gminie Tarifa, w regionie Campo de Gibraltar (prowincja Kadyks, Andaluzja, Hiszpania). Z długością 7250 metrów od Punta de La Peña do Punta de Tarifa i średnią szerokością 120 metrów, dzieli się zazwyczaj na dwa obszary: Los Lances Norte z plażą, która nie jest zbyt rozwinięta i oddalona od morza.

z plażą, która jest mało zurbanizowana i oddalona od dużych skupisk ludności, oraz Los Lances Sur,

bardzo blisko miasta Tarifa, gdzie występują duże skupiska ludzkie. Dwa obszary plaży oddziela rzeka Jara. Plaża ta jest jedną z najpopularniejszych dla uprawiania kitesurfingu i innych podobnych sportów, a także posiada bogate zaplecze dla użytkowników.[10

Konserwacja

Środowisko naturalne plaży jest bardzo zniszczone przez obecność człowieka, mimo że jest ona chroniona w ramach obszaru naturalnego plaży Los Lances i Parku Naturalnego Cieśniny Gibraltarskiej. Walory przyrodnicze plaży są niższe od innych w tym rejonie, głównie ze względu na fakt, że obecny system wydm jest bardzo zdegradowany przez ciągły ruch ludzi i wykorzystywanie dużej części wydm drugorzędnych jako parkingu. W części południowej wydma jest ograniczona i oddzielona od drogi kordonem sosen, które powinny zapobiegać przemieszczaniu się piasku wzdłuż drogi. Bariera ta spowodowała jednak stałe pogarszanie się stanu systemu poprzez ograniczenie możliwości ekspansji wydm. Obszar północny jest jeszcze gorzej zachowany, obecne tam urbanizacje i ich zrzuty do pobliskich strumieni spowodowały zanik wielu gatunków i utratę dynamiki wydm. Obszar północny jest jeszcze gorzej zachowany.

Turystyka

Mimo wszystko turystyka jest zdecydowanie głównym źródłem bogactwa w gminie, która nie była miejscowością turystyczną ze względu na niemal stałą obecność silnych wiatrów, trudnych do zniesienia na plażach. To właśnie uprawianie żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu sprawiło, że z biegiem lat Tarifa stała się pierwszorzędną destynacją turystyczną, nie sezonową, lecz stałą, z korzyściami, jakie się z tym wiążą, a także nieocenioną promocją na świecie. Miasto Tarifa jest ośrodkiem turystycznym od początku XX wieku i stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Hiszpanii.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności