Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de los Alemanes

Plaża Los Alemanes, zwana też "plażą Cabo de Plata" i "plażą Agua en medio", to niewielka plaża w pobliżu miejscowości Zahara de los Atunes, choć znajduje się w gminie Tarifa, w regionie Campo de Gibraltar (Kadyks, Andaluzja, Hiszpania). Plaża jest niewielką plażą w gminie Tarifa, w regionie Campo de Gibraltar (Kadyks, Andaluzja, Hiszpania). Plaża znajduje się w gminie Zahara de los Atunes.

Opis

Plaża ta, położona między przylądkami Plata i Gracia, ma długość 1500 metrów, średnią szerokość 50 metrów i drobny piasek. W okresie letnim jest to plaża mało zatłoczona.

Jest to plaża, która latem nie jest zbyt zatłoczona, częściowo dlatego, że znajduje się z dala od głównych skupisk ludności, a przede wszystkim ze względu na większą popularność sąsiedniej plaży Atlanterra. W pobliżu znajduje się osiedle Atlanterra, które należy do gminy Tarifa.

Obecne urbanizacje i napływ turystów na plażę spowodowały prawie całkowity zanik starego systemu wydm i związaną z tym utratę flory. Niewielki obszar wydm, który można jeszcze zobaczyć, jest bardzo rozdrobniony ze względu na mnogość ścieżek prowadzących z parkingów i domów do brzegu plaży. Występująca tu flora obejmuje m.in. barwinek, trawę morską, mlecznicę i ostrokrzew nadmorski.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności