Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Atlanterra

Atlanterra to osiedle należące do hiszpańskiej gminy Tarifa, w regionie Campo de Gibraltar (prowincja Cádiz, Andaluzja, Hiszpania). Znajduje się na Cabo de Plata, bardzo blisko Zahara de los Atunes, Zahara.

Znajduje się on w Cabo de Plata, bardzo blisko Zahara de los Atunes.

Opis

Jest to nazwa nadana kontynuacji plaży Zahara po jej wejściu do gminy Tarifa, która rozciąga się na wschód aż do Cabo de Plata. W rzeczywistości jest to plaża Cabo de Plata lub Torre Plata, jak się ją również nazywa, w nawiązaniu do starej wieży strażniczej, która stała na końcu przylądka. Od lat 60. XX w. znana jest również jako Playa de los Alemanes, w nawiązaniu do osiedla Atlanterra lub Los Alemanes, nazwanego tak, ponieważ promotorzy i pierwsi mieszkańcy osiedla Atlanterra byli tej narodowości. Zatoka granicząca z tą plażą jest znana jako plaża Agua de en medio, ponieważ znajduje się pomiędzy przylądkami Plata i Gracia.

Popularnie nazywana jest plażą Bunkrów, ze względu na obecność baterii nadbrzeżnej na jej wschodnim krańcu, na brzegu Przylądka Platy. Jego długość wynosi 2900 m, a średnia szerokość 60 m.

Obok plaży znajduje się osiedle Atlanterra, ważny ośrodek turystyczny w okolicy, w którym w miesiącach letnich mieszka duża liczba osób.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności