Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de la Hierbabuena

Plaża Hierbabuena to plaża w Barbate (prowincja Kadyks, Andaluzja, Hiszpania), położona w parku przyrody La Breña y Marismas del Barbate. Znana jest również jako "Playa del Chorro", ze względu na istnienie kilku cieków wodnych w pobliskich klifach.

Znana jest również jako "Playa del Chorro", ze względu na istnienie kilku cieków wodnych w pobliskich klifach. Plaża Hierbabuena znana jest również jako "Playa del Chorro".

Charakterystyka ogólna

Jest to dziewicza plaża, oddzielona od centrum miasta, która rozciąga się ze wschodu na zachód od portu Barbate do klifów parku naturalnego. Jego długość wynosi 950 metrów, a średnia zmienna szerokość 70 metrów. (1) ()

Cechy szczególne

Usługi

Plaża La Hierbabuena posiada chodniki, kilka miejsc parkingowych, kosze na śmieci i usługę wywozu śmieci, ale brakuje na niej innych usług. Główne wejście znajduje się na końcu portu Barbate, na początku drogi A-2233 prowadzącej do Los Caños de Meca..

Okolica

Plaża jest częścią Parku Naturalnego La Breña y Marismas del Barbate, otoczonego rozległym lasem sosnowym i klifami. W tej ostatniej znajduje się szereg zatoczek, z których niektóre są trudno dostępne, w których można zobaczyć kilka jaskiń, z których wyróżnia się "cueva del Cristo" (jaskinia Chrystusa), nazwana tak ze względu na formację skalną przypominającą obraz religijny. Z drugiej strony, na plaży La Breña del Barbate znajduje się szereg zatoczek, z których niektóre są trudno dostępne.

Z drugiej strony, na plaży Hierbabuena rozpoczyna się oznakowana ścieżka El Acantilado, która ma 7,5 km długości i dochodzi do Los Caños de Meca. Ścieżka ta jest również dobrym miejscem na spacer.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności