Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Playa de las Amoladeras (Almería)

Plaża Las Amoladeras to plaża położona w gminie Almería (Andaluzja, Hiszpania). Plaża znajduje się w gminie Almería (Andaluzja, Hiszpania)..

Opis

Położona między ujściami Rambla o tej samej nazwie i Rambla de Morales, ta rzadko uczęszczana plaża o gruboziarnistym piasku i żwirze ma minimalny stopień modyfikacji, tworząc, wraz z równinami śródlądowymi znanymi jako "Marinas Artísticas" i wschodnią częścią plaży Torre García, jeden z siedmiu integralnych rezerwatów lądowych parku. Jednym z powodów uzasadniających objęcie tego obszaru szczególną ochroną jest kopalna wydma zajmująca znaczną część jego powierzchni, na której można badać geologiczną ewolucję tego regionu zachodniej części Morza Śródziemnego w ciągu ostatnich 250 tys. lat.

Obszar w pobliżu Rambla de Morales znany jest jako El Pocico, co spowodowało zmianę nazwy plaży na Playa del Pocico, jeden z zasobów parku naturalnego włączonego do andaluzyjskiego spisu georóżnorodności.

Dostęp, niekiedy ograniczony dla pojazdów mechanicznych, jest możliwy drogą wzdłuż wybrzeża, która łączy San Miguel de Cabo de Gata z Retamar. Na tej niezagospodarowanej plaży nie ma praktycznie żadnych udogodnień, ograniczając się do służb porządkowych, które okresowo sprzątają teren.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności