Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Playa de Torregarcía

Plaża Torregarcía to piaszczysty obszar przybrzeżny na wybrzeżu prowincji Almería (Andaluzja, Hiszpania). Znajduje się pomiędzy ujściami rzek Rambla del Agua i Rambla de las Amoladeras.

Znajduje się między ujściami ulic Rambla del Agua i Rambla de las Amoladeras. Zajmuje obszar przybrzeżny na zachodnim krańcu Parku Naturalnego Cabo de Gata-Níjar. Swoją nazwę wzięło od pustelni o tej samej nazwie, która została zbudowana na cześć Virgen del Mar, patronki miasta Almería, której wizerunek pojawił się w tym miejscu 21 grudnia 1502 r..

Opis

Jest to dziewicza plaża z ciemnym piaskiem i żwirem, do której można dotrzeć drogą biegnącą wzdłuż wybrzeża od San Miguel de Cabo de Gata do Retamar, i chociaż liczba odwiedzających jest niewielka, ruch pojazdów jest kontrolowany. Niezagospodarowana i z niewielką ilością zasobów (parkingi, kosze na śmieci i służby porządkowe), często narażona jest na podmuchy wiatru, które powodują powstawanie umiarkowanych fal.

Wznosi się tu jedna z wież wyznaczających linię brzegową, znana jako Torre García, z której rozciąga się rozległa panorama na całą zatokę Almería. U jego stóp znajdują się stanowiska archeologiczne, zidentyfikowane jako fabryka soli rybnych zbudowana przez Rzymian, którzy zajmowali ten teren.

Plaża sklasyfikowana jako Strefa B3 w Planie Zarządzania Zasobami Naturalnymi z 2008 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności