Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Playa del Toyo

Playa del Toyo to plaża położona w gminie Almería, około 10 kilometrów od stolicy.

Opis

Jest to odcinek wybrzeża, który biegnie między ujściem rzeki Rambla del Puente de la Quebrada a pobliską plażą Retamar.

Do 2003 roku plaża była dziewicza i służyła tym mieszkańcom Retamaru, którzy szukali nieco więcej prywatności. W tym samym roku rozpoczęto budowę wioski olimpijskiej na XV Igrzyska Śródziemnomorskie, która później stała się obecną urbanizacją El Toyo, zbudowano obecną promenadę, w którą wkomponowano koszary Cruceta, a także wejścia na plażę.

Plaża ta ma 1300 metrów długości i 20 metrów szerokości. Ze względu na różnicę poziomów między urbanizacją a morzem można się do niego dostać z samej urbanizacji po schodach i pochylniach promenady.

Jest on wyposażony we wszelkiego rodzaju usługi: kąpielisko przystosowane dla osób niepełnosprawnych, prysznice, toalety, place zabaw, ratownika i obsługę ratowniczą.

Zwykle poziom zajętości plaży jest niski, ponieważ domy i hotele nie znajdują się w pobliżu plaży. Piasek jest żwirowy i trzeba go uzupełniać każdego lata ze względu na silne fale i wiatr w zimie, co jest problemem typowym dla innych plaż w tym regionie.

Punkty zainteresowania

Twierdza La Cruceta

Droga do Costacabany

Od El Toyo zaczyna się ścieżka ograniczona niskimi drewnianymi płotkami. Zaczyna się od polnej ścieżki, aż do małego cieku wodnego. Wchodzimy na plażę Alquián, gdzie znajduje się restauracja Chiringuito del Alquián oraz miejsce, gdzie rybacy zostawiają swoje łodzie po zakończeniu połowów. Po minięciu tego obszaru teren staje się bardziej kamienisty i docieramy do La Jaima de Costacabana. Po minięciu tego baru, w którym panuje atmosfera chill-out, teren powraca do ubitej ziemistej tonacji, kończąc trasę na osiedlu Costacabana.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności