Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Ensenada de Mónsul

Plaża w zatoce Mónsul, powszechnie znana jako plaża Mónsul lub po prostu Mónsul, to plaża w prowincji Almería, położona w gminie Níjar, około 4 km od centrum miasta San José. Jest to jedna z najbardziej znanych i cenionych plaż na wybrzeżu Almeríi. Charakteryzuje się Peineta (skalistym klifem w kształcie grzbietu fali) pochodzenia wulkanicznego, powstałym miliony lat temu, oraz wydmą. Została wykorzystana jako miejsce kręcenia niektórych scen na plaży.

Indiana Jones i ostatnia krucjata", mityczna scena, w której Sean Connery niszczy nazistowski samolot, strasząc mewy parasolem, "Marek Antoniusz i Kleopatra", "Niekończąca się opowieść", "Przygody barona Munchausena", "Bwana", "Porozmawiaj z nią", reklamy Junta de Andalucía, a także pierwszy teledysk Davida Bisbala "Ave María" czy "Tourner" piosenkarki Zaho.

Pascual Madoz nazywa ją plażą Monsú w swoim Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar.

Dostęp

Czasami na tę plażę oraz na plażę Los Genoveses można dojechać samochodem, ale latem (lipiec i sierpień) parkingi są pełne, dlatego wprowadzono następujące rozwiązania:

Można tam wjechać samochodem, o ile jest dostępny parking (gdy go nie ma, nie ma możliwości przejazdu), lub poczekać w południe, gdy ponownie otworzą szlaban, są tam miejsca zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Godziny otwarcia to 08:00 - 11:00, 14:00 - 16:30 i 18:30 - 20:00. Wejście jest zamknięte od 11:00 do 14:00 i od 16:30 do 18:30. Wjazd na parking restauracji la fábrica, znajdującej się na wysokości genoveses, kosztuje 5 euro, które odlicza się od rachunku w przypadku konsumpcji w restauracji. z miejscowości San José co 30 minut kursuje autobus.

Chociaż w lipcu i sierpniu panuje tam rodzinna atmosfera, zatoczka po prawej stronie jest przeznaczona dla nudystów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności