Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Playa de los Genoveses

Playa de los Genoveses to plaża w gminie Níjar, w prowincji Almería (Andaluzja, Hiszpania). Znajduje się ona w gminie Níjar, w prowincji Almería (Andaluzja, Hiszpania).

Ta plaża w San José, oddalona o około 3 km od centrum tej dzielnicy, jest jedną z najbardziej znanych i popularnych na wybrzeżu Almerii. Znajduje się ona w rejonie Camp de la Campana (Obóz Genowefy).

Położony jest w regionie Campillo del Genovés, w dolinie, w której nie ma prawie żadnych budynków i asfaltowych dróg, co pozwala zachować piękno w najczystszej postaci. Słynie ona z dziewiczej plaży z wydmami o drobnym złotym piasku. Należy do Morskiego Lądowego Parku Przyrodniczego Cabo de Gata-Níjar.

W ostatnich latach często pojawiała się na listach popularności sporządzanych przez różne media, np. na liście publikowanej corocznie przez portal Antena 3, w której w 2015 r. zajęła pierwsze miejsce jako najlepsza plaża w Andaluzji.

Historia

Nazwa miasta pochodzi od inwazji armii złożonej z dwustu okrętów genueńskich, chrześcijańskiej formacji wspierającej Alfonsa VII pod wodzą Republiki Genui w walce z muzułmanami, która wylądowała w tym rejonie w 1147 r. w ramach tej kampanii, czekając dwa miesiące na atak. Od tego czasu flaga stolicy (Almerii) jest taka sama jak flaga państwa genueńskiego.

Później, w 1571 r., zebrano armię hiszpańskiej Armady, składającą się z ponad trzystu okrętów i trzydziestu tysięcy ludzi, która wkrótce miała walczyć w bitwie pod Lepanto.[10

Kino

Na wydmach tej plaży nakręcono wiele filmów filmowych i telewizyjnych, takich jak Szczurzy patrol czy Wiatr i lew, i nie posuwając się za daleko, czym byłby Peter O'Toole, który zagrał Lawrence'a z Arabii, bez plaży Genoveses, a także programy takie jak Obóz ().

Dostęp

W sezonie w lipcu i sierpniu, kiedy parkingi w tych zatoczkach są pełne, szlabany są zamykane i co 30 minut kursuje autobus, którym można do nich dojechać za 1,50 euro (2,70 euro w obie strony) lub samochodem za 5 euro, z możliwością płatności kartą kredytową. W każdym przypadku dostęp dla pieszych i rowerzystów jest bezpłatny.

Ścieżka biegnie wzdłuż plaży z północy na południe, od wzgórza Ave María do Morrón de los Genoveses, dwóch dostępnych szczytów, z których można podziwiać piękne widoki na wybrzeże.

Flora

Na małych wydmach rośnie typowa roślinność parku, taka jak kaktusy opuncji figowej i pitas lub wysokie agawy pitaco. W północnej części plaży znajduje się mały zagajnik, w którym można schronić się przed letnim słońcem. Na wydmach występuje również typowa roślinność składająca się głównie z barwinka, a na obszarach bardziej centralnych (bardziej narażonych na zalewanie) występuje wiele roślin przystosowanych do środowisk słonych (halofitów). () Fauna ()

Fauna

Jeśli chodzi o płazy i gady, można tu spotkać żmiję zygzakowatą, węże, jaszczurkę zwinkę, skinkę trójpalczastą i ropuchę szarą. Jeśli chodzi o ssaki, to są wśród nich jeże, ryjówki, lisy, króliki i zające. A także popielice, nornice, borsuki, nietoperze i dziki.

Do fauny tej należy duża liczba owadów. Zobaczymy tu również jaszczurkę zwinkę, gekony, jaszczurki i żaby oraz podkowca. Owady stanowią również pożywienie kameleona pospolitego, zwanego również kameleonem śródziemnomorskim. Na koniec należy wspomnieć o ogromnej faunie morskiej typowej dla tego parku naturalnego. Największe skupiska ryb można znaleźć na łąkach posidonii, które znajdują się w odległości około jednej mili od brzegu i na pewnej głębokości, więc aby do nich dotrzeć, potrzebny jest specjalny sprzęt.

Nudyzm

Na plaży często można spotkać kąpiących się naturystów praktykujących nudyzm, choć oficjalnie nie jest ona uznawana za plażę nudystów, jest to przestrzeń, w której harmonijnie współistnieją różne sposoby przeżywania więzi z naturą. Kąpiący się naturyści skupiają się w północnej części plaży i na początku części południowej. Na środku plaży zwykle można spotkać ludzi w ubraniach. Galeria ()

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności