Hiszpania > Las Palmas (Region)

Playa de Las Alcaravaneras

Plaża Las Alcaravaneras jest jedną z miejskich plaż w mieście Las Palmas de Gran Canaria (Gran Canaria, Hiszpania). Odwiedzana przez cały rok, jest drugą po Playa de Las Canteras najczęściej odwiedzaną plażą przez mieszkańców miasta, którzy mogą z niej korzystać o każdej porze roku dzięki łagodnemu klimatowi.

Lokalizacja

Plaża Las Alcaravaneras jest plażą naturalną, która rozciąga się wzdłuż wznoszącego się brzegu przesmyku Guanarteme, niegdyś pasma piasku i wydm, które łączyły góry półwyspu La Isleta, położonego na północnym wschodzie, z resztą wyspy Gran Canaria. Jego nazwa pochodzi od dużej liczby kulików kamiennych, które w przeszłości często tu występowały. Plaża ta jest czwartą co do wielkości w gminie i jest skierowana na wschód, w zatoce Las Isletas, w Puerto de La Luz. Rozciąga się od obiektów klubu Real Club Náutico de Gran Canaria aż do nowego falochronu miejskiej mariny. Całą plażę przecina morze.

Przez całą plażę przebiega promenada, która zaczyna się w Las Alcaravaneras, łączy się z Playa de San Cristóbal i kończy na Playa de la Laja, dziesięć kilometrów na południe. Promenada ta jest jednym z terenów rekreacyjnych miasta i jest licznie odwiedzana przez ludzi, którzy korzystają z niej, spacerując, biegając, uprawiając sport lub jeżdżąc na rowerze. Na plaży można uprawiać inne sporty, takie jak siatkówka plażowa, piłka nożna plażowa i futsal (latem organizowane są turnieje) oraz sporty boiskowe, takie jak koszykówka, futsal i siatkówka. Spokojna okolica zatoki i bliskość istniejących klubów żeglarskich sprawiają, że plaża jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglarstwo i kajakarstwo.

Usługi

Stałe stanowisko ratownika i pierwszej pomocy oraz punkt nadzoru ratownika.

Obiekty sportowe i plac zabaw dla dzieci.

Łatwy dostęp do środków transportu publicznego. Parkingi. Promenada dla pieszych. Parking dla rowerów na promenadzie.

W pobliżu znajdują się hotele i mieszkania, restauracje i kawiarnie. Kiosk na plaży.

Dostęp dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Podjazdy na promenadzie i z promenady na piasek. Obszar przeznaczony dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, wyposażony w monitory i sprzęt do kąpieli.

Nadzór policyjny.

Cotygodniowe pobieranie próbek wody do analizy sanitarnej i kontroli jakości.

Toalety publiczne, prysznice i łaźnie dla stóp.

Organizowanie zajęć rekreacyjnych i wypoczynkowych oraz różnych imprez.

Kompleksowa usługa sprzątania i utrzymania czystości na plaży i promenadzie. Codzienne grabienie, natlenianie i dezynfekcja piasku, pryszniców, łaźni i chodników. Usługa selektywnej zbiórki odpadów. Bezpłatne jednorazowe popielniczki znajdują się w każdym z punktów dostępu do plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności