Hiszpania > Las Palmas (Region)

Playa de la Laja

La Laja to plaża w gminie Las Palmas de Gran Canaria (Gran Canaria, Hiszpania). Znajduje się on przy południowym wjeździe do gminy, tuż obok Autostrady Południowej Gran Canarii (GC-1).

Charakterystyka ogólna

Plaża La Laja ma drobny szary i brązowo-czarny piasek. Jego długość wynosi około 1200 m, a szerokość średnio 30 m. Rozkołys jest umiarkowany, a prądy morskie częściowo przestały być niebezpieczne dzięki wybudowaniu falochronu w południowej części plaży w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W tym samym dziesięcioleciu Ministerstwo Środowiska przeprowadziło na plaży prace mające na celu pozyskanie piasku z pobliskiego dna morskiego, a w ostatnich latach wybudowano promenadę, która znacznie ułatwiła dostęp pieszym.

Dostępy

Poza wspomnianym wcześniej dostępem pieszym, w pobliżu znajduje się parking, a miejski autobus kursuje na liniach 12 i 9 (oraz L1 w nocy), z ostatnim przystankiem w Hoya de La Plata, oddalonej o 800 m drogą, do której można dotrzeć pieszo aż do plaży.

Na plażę można również dojechać środkami transportu międzymiastowego - wszystkie linie kursujące na południe wyspy zatrzymują się na Playa de la Laja.

Sport

Ze względu na intensywność prądów morskich i fal, które przyjmuje, stała się jedną z ulubionych plaż surferów. Ponadto w okresie od kwietnia do października, w każdy weekend, południowy kraniec wyspy jest punktem startowym cotygodniowych regat, z którego wyruszają łodzie żaglowe.

Usługi

Strażnica.

Dostęp pieszo z transportu publicznego.

Parkingi.

Przejście dla pieszych.

Cotygodniowe pobieranie próbek wody do analizy sanitarnej i kontroli jakości.

Kompleksowa usługa sprzątania i konserwacji plaży i promenady. Codzienne grabienie, natlenianie i dezynfekcja piasku, pryszniców, łaźni i chodników. Usługa selektywnej zbiórki śmieci[potrzebny cytat].

Bezpłatne jednorazowe popielniczki znajdują się w każdym z punktów dostępu do plaży.

Toalety publiczne oraz nadzór, ratownictwo i pierwsza pomoc od pierwszego lipca do trzydziestego września..

Incydenty

8 sierpnia 2018 r. toalety publiczne Urzędu Miasta Las Palmas zostały spalone i "sprowadzone do popiołu", a w planach było ich zastąpienie, choć ostatecznie w tym okresie 2018 r. toalety nie zostały odnowione, więc latem 2018 r. usługa nie była świadczona[potrzebne cytaty].

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności