Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Getares

Plaża Getares znajduje się na południe od miasta Algeciras (prowincja Kadyks) w Hiszpanii i obejmuje odcinek wybrzeża biegnący od San García do Getares, gdzie zaczynają się klify Cieśniny Gibraltarskiej.

Jej nazwa pochodzi od rzymskiej fabryki soli w pobliżu zwanej Caetaria, od której miałaby pochodzić liczba mnoga ablatywu Cetariis, zaadaptowana do języka arabskiego jako Xetares zamiast oczekiwanej Chetares. W średniowieczu Xetares pojawia się w kronikach Alfonsa XI; etymologiczne pochodzenie San García jest całkowicie wątpliwe, ponieważ pewne jest, że nie ma świętego o tym imieniu, więc nazwa miejscowości pojawia się prawdopodobnie jako pochodna Sancho García lub czegoś podobnego. Nazwa Xetares jest zwykle odróżniana od Sancho García, które jest imieniem świętego.

Plaża Getares dzieli się zazwyczaj na dwa obszary: obszar San García na północy, z małymi głazami zamiast piasku i rafami w wodzie, o długości 800 metrów, oraz obszar Getares właściwy, z drobniejszym piaskiem, o długości około 1 590 metrów. Cała plaża jest otoczona zabudową szeregową i posiada promenadę z barami i restauracjami. Plażę przecina rzeka Pícaro, która w pobliżu tworzy las galeriowy, otoczony zabudową, choć nadal można go zwiedzać w parku rzecznym zbudowanym na początku XXI wieku, oraz rzeka Marchenilla, która płynie bardziej na południe niż ta pierwsza i dlatego pozostała nienaruszona przez proces urbanizacji tego obszaru.

Wody tej plaży należą do Parku Naturalnego Cieśniny, podobnie jak położony na północy San García, gdzie można również zwiedzić Park Stulecia.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności