Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Cala Arenas

Cala Arenas to plaża położona w mieście Algeciras (Kadyks) w Hiszpanii. Ta trudno dostępna plaża znajduje się pomiędzy Punta Carnero i Punta del Fraile, na granicy Zatoki Algeciras i Cieśniny Gibraltarskiej. Środowisko naturalne Cala Arenas jest obecnie w niewielkim stopniu zmienione przez działalność człowieka, z wyjątkiem obecności niewielkiej urbanizacji miasta Algeciras. Wyróżniają się klify, które tworzą ramę plaży, oraz tak zwana wyspa Cabrita u wybrzeża.

Pod względem geologicznym Cala Arenas znajduje się w obrębie jednostki Algeciras-Los Nogales, należącej do jednostki Campo de Gibraltar w Kordylierze Betyckiej, zbudowanej głównie z marglisto-piaszczysto-mikrych fliszów, znanych jako flisz algecirski, datowane na eocen-oligocen i o zróżnicowanym materiale, zwłaszcza iłach, wapieniach marglistych, kalkarenitach i piaskowcach mikowych, które po rozpadzie bardziej miękkich materiałów ilastych i pozostawieniu twardszych materiałów wapiennych tworzą typowe, naprzemianległe struktury wapienne.

W okolicach Cala Arena znaleziono kilka interesujących stanowisk archeologicznych, a wszystkie one są konsekwencją strategicznego położenia w Cieśninie Gibraltarskiej i łatwości lądowania, jaką gwarantuje to miejsce. Wiadomo więc o istnieniu małego portu pochodzenia punickiego, w którym prawdopodobnie znajdowała się wieża strażnicza, średniowiecznej budowli obronnej Recinto del Cerro de la Horca, XVI-wiecznej wieży strażniczej Torre del Fraile oraz XVIII-wiecznego fortu Fuerte de San Diego.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności