Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de El Rinconcillo

Plaża El Rinconcillo znajduje się w północnej części miasta Algeciras (prowincja Kadyks) w Hiszpanii, w sąsiedztwie dzielnicy o tej samej nazwie.

Rozciąga się od północnego mostu dostępowego do portu do ujścia rzeki Palmones, ma łączną długość 7900 metrów i średnią szerokość 40 metrów. Obejmuje samą plażę Rinconcillo oraz małą zatoczkę de la Concha, która została włączona do głównej plaży po usunięciu części klifu, który je oddzielał, podczas prac związanych z budową północnego dostępu do portu w Algeciras. Plaża ma dwa wyraźnie zróżnicowane obszary, jeden o łącznej długości 7900 metrów i średniej szerokości 40 metrów.

Plaża ma dwa wyraźnie zróżnicowane obszary, z których pierwszy odpowiada południowej części plaży, od La Concha do ostatnich zabudowań, otoczony jest dzielnicą El Rinconcillo i charakteryzuje się płytką wodą oraz dużą szerokością, co czyni go idealnym miejscem do kąpieli. Prywatne budynki znajdują się przy samej plaży, a więc przy wąskiej promenadzie, gdzie można znaleźć kilka barów i restauracji. Jest to miejsce o najlepszych warunkach do kąpieli, z rampami wejściowymi i nadzorem przez całe lato.

Drugi obszar, całkowicie niezagospodarowany, znajduje się najbliżej ujścia rzeki. Jest on całkowicie otoczony bagnami rzeki Palmones i wydmami starego kordonu nadmorskiego. Obszar ten jest bardziej stromy niż poprzedni i dlatego jest mniej rozległy. Jej wody są nieco głębsze niż w pierwszym odcinku plaży, ponieważ jest ona mniej chroniona przez port; w końcowej strefie styka się z ujściem i bagnami rzeki Palmones, które tworzą estuarium, z którego można obserwować dużą liczbę ptaków brodzących i rybaków oraz charakterystyczną florę. Plaża jest również dobrym miejscem do obserwacji flory rzeki Palmones.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności