Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa del Barranco

Plaża Barranco w mieście Algeciras (prowincja Kadyks), w Hiszpanii, to mała zatoczka w północnej części miasta. Znajduje się między punktem Paredones a punktem Almirante, gdzie zaczyna się plaża La Concha.

Z tego miejsca, skąpanego w wodach zatoki Algeciras, widać w tle skałę Gibraltarską. Była to popularna plaża w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, podobnie jak pobliska plaża Los Ladrillos, której jest kontynuacją. Jednak rozbudowa portu w Algeciras sprawiła, że jego wody nie nadają się już do kąpieli.

Plaża znajduje się pod cmentarzem, na terenie, który w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych był prawie całkowicie niezagospodarowany. Wspólne działania władz miasta i Zarządu Portu Zatoki Algeciras pozwoliły na początku XXI wieku na budowę parku zwanego Paseo Cornisa, który umożliwił zachowanie tej przestrzeni jako terenu zielonego; plaża Barranco jest dziś miejscem gniazdowania i żerowania różnych gatunków ptaków brodzących i rybackich, takich jak kormorany i piaskowce, oraz wzrostu gatunków roślin typowych dla klifów południowej części półwyspu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności