Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Los Ladrillos

Plaża Los Ladrillos znajdowała się w mieście Algeciras (prowincja Kadyks), w Hiszpanii, dopóki nie została wchłonięta przez rozwój portu miejskiego. Do końca lat 70. plaża ta była jedną z najpopularniejszych w mieście ze względu na bliskość starego miasta, co sprawiało, że była bardziej pożądana niż plaża El Rinconcillo. Dalej na północ znajdowała się plaża El Barranco, która obecnie już nie istnieje.

Jego nazwa wydaje się wynikać z obecności licznych pozostałości ceramicznych wykonanych z cegieł, będących efektem kilku dachów krytych dachówką na tym obszarze. Czasami nazywano ją plażą El Mirador, co było alternatywną nazwą dla tego obszaru, a później zostało zaadoptowane przez stadion piłkarski, który został zbudowany obok niej, chociaż jej oficjalna nazwa brzmiała Los Baños del Carmen. Obecnie została przekształcona w plażę kąpielową.

Obecnie przekształcono ją w promenadę, która łączy centrum miasta z dzielnicami San José Artesano i El Rinconcillo, poprzez starą drogę prowadzącą na cmentarz; promenada ta jest kontynuacją obszaru portowego Llano Amarillo i Paseo Cornisa, dwóch głównych terenów rekreacyjnych w północnej części miasta. Obok starej plaży znajduje się popularne centrum handlowe i różne obiekty rekreacyjne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności