Hiszpania > Las Palmas (Region)

La Santa (Lanzarote)

La Santa to miejscowość położona w gminie Tinajo, na Lanzarote, na Wyspach Kanaryjskich, w Hiszpanii. W 2017 r. liczyła 922 mieszkańców..

Lokalizacja

Jest to wioska rybacka położona na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote, 5 km od stolicy gminy i 24 km od Arrecife.

Toponimia

Popularna legenda mówi, że nazwa pochodzi od "santera" (uzdrowiciela), który mieszkał tam w małych domkach nad brzegiem morza. Sosa Barroso ze swej strony twierdzi, że wywodzi się ono od okrzyku "skacz!", ze względu na znajdujący się w pobliżu wybrzeża kamień, z którego żeglarze skakali na brzeg.

Plaże

Obok miejscowości znajduje się plaża o tej samej nazwie, składająca się z piasku i skał, o długości 130 m. Kilka kilometrów na północ znajdują się plaże Risquetes, składające się z piasku, kręgli i skał, o długości 600 m, oraz plaża Ria, idealna do uprawiania sportów wodnych, z piaskiem o długości jednego kilometra. ().

Obszar paleontologiczny La Santa

Na Isleta de La Santa znajduje się stanowisko paleontologiczne składające się z rozproszonych fragmentów dawnego wybrzeża, które ukształtowało się w czasie ostatniego interglacjału, 135 000 lat temu, i które zawiera tak zwaną "faunę senegalską", zwłaszcza koralowce, które osiągnęły tu najwyższą szerokość geograficzną.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności