Charco del Palo

Charco del Palo to ośrodek dla naturystów położony na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote, na Wyspach Kanaryjskich. Miejscowość została założona około 1970 roku przez Niemca Gregora Kaisera. Był to pierwszy kurort naturystyczny założony na Wyspach Kanaryjskich. Nudyzm jest dozwolony w całej wiosce i powszechnie praktykowany. Aby zapewnić prywatność, ośrodek jest położony na uboczu, na końcu 3-kilometrowej drogi dojazdowej. Odwiedzający to głównie Niemcy, Brytyjczycy i Holendrzy. Liczba ludności wsi wzrosła z 82 w 2000 r. do 229 w 2011 r., a następnie zmniejszyła się do 144 w 2019 r. Liczba ludności wsi wzrosła z 82 w 2000 r. do 229 w 2011 r., a następnie zmniejszyła się do 144 w 2019 r.

Historia

Pierwotnie nosiła nazwę Castillo del Papagayo, ale aby uniknąć pomyłki ze znaną nudystyczną Playa del Papagayo w Playa Blanca na południu Lanzarote, wybrano nazwę Charco del Palo, która odnosi się do nadmorskiego basenu położonego na klifie. Większość bungalowów i domków w wiosce znajduje się na klifach, ale nazwa Charco del Palo została zmieniona na Charco del Palo.

Większość bungalowów i mieszkań jest własnością prywatną; wiele z nich jest wynajmowanych na czas nieobecności właścicieli. Niemiecka organizacja turystyczna dla nudystów Oböna posiada tu również kompleks apartamentów. W miejscowości znajduje się kilka restauracji (Lily's Bar, Jardín Tropical i Cueva Paloma) oraz mały supermarket. Na tarasach tych miejsc często uprawia się nudyzm.

Lokalizacja

Miejscowość jest zbudowana na jasnym, piaszczystym podłożu, ale wybrzeże jest kamieniste, bez plaż. Są jednak trzy jaskinie, w których można się bezpiecznie kąpać w morzu.

Charco del Palo znajduje się w pobliżu wiosek Mala i Guatiza, oddalonych o około 3 kilometry, które są obsługiwane przez regularne linie autobusowe kursujące między stolicą Arrecife a północną częścią wyspy. W krajobrazie dominują pola kaktusów z rodzaju Opuntia (lokalnie zwanych tunera), na których rośnie koszenila karminowa (Dactylopius coccus), oraz kilka wygasłych stożków wulkanicznych.

Miejscowość jest w większości położona w obrębie gminy Haría, ale w południowej części graniczy z Teguise. Wszystkie grunty publiczne na tym obszarze są własnością pierwotnego właściciela, który jest odpowiedzialny za świadczenie usług publicznych. Jednak w ostatnich czasach mieszkańcy domagają się usług publicznych, takich jak kanalizacja, brukowanie i oświetlenie ulic, i prowadzą kampanię na rzecz odpowiedzialnego udziału gmin w ich utrzymaniu.[13

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności