Hiszpania > Las Palmas (Region)

Famara

Famara to masyw górski i plaża u jego podnóża na wyspie Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania.

Lokalizacja

Znajduje się ona w północnej części wyspy, pomiędzy gminami Teguise i Haría, ma długość 23 km i jest pochodzenia wulkanicznego. Najwyższym punktem masywu i całej wyspy jest szczyt Peñas del Chache o wysokości 671 m. Po zachodniej stronie tworzy klif z widokiem na plażę Famara i Ocean Atlantycki. Dalej na północ znajduje się punkt widokowy Mirador del Río, dzieło artysty Césara Manrique, skąd można zobaczyć wyspę La Graciosa i archipelag Chinijo. Na klifach Famary znajduje się Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków.

Na wzgórzach Famara znajduje się Pustelnia Matki Boskiej z Las Nieves, historycznej patronki wyspy Lanzarote.

Plaża

Famara znana jest również jako Famara, plaża znajdująca się u podnóża masywu, która stanowi północną granicę El Jable, piaszczystego obszaru rozciągającego się do centrum Lanzarote. Dominują tu pasaty z północy i południa.

Przewaga pasatów na wybrzeżu sprawia, że temperatury są bardziej umiarkowane niż w innych częściach wyspy, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych, takich jak surfing.

Na południowym krańcu plaży znajduje się miejscowość Caleta de Famara, licząca 1073 mieszkańców.

Fauna

W pobliżu znajduje się stanowisko Valle Grande, gdzie znaleziono jaja ptaków bezskrzydłych, których pochodzenia do dziś nie udało się wyjaśnić. Referencje ()

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności