Hiszpania > Las Palmas (Region)

Costa Teguise

Costa Teguise to nadmorska miejscowość na wyspie Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Należy do gminy Teguise i jest jednym z trzech głównych obszarów turystycznych na wyspie, obok Puerto del Carmen i Playa Blanca. W okolicy znajdują się plaże, panuje tu spokojna atmosfera i ciepły klimat, który przez cały rok chłodzi bryza atlantycka. Costa Teguise znajduje się około 4 km (10 minut jazdy samochodem) na północ od Arrecife, stolicy wyspy, i około 14 km (16 minut jazdy samochodem) od lotniska César Manrique Lanzarote. Costa Teguise jest również stolicą wyspy.

Historia

Tak zwane "Costa Teguise" pochodzi od współczesnego, oficjalnego i turystycznego toponimu, dawniej zwanego "Río Tinto", popularnej nazwy miejscowej, zawsze ustnej. Nazwano go tak, ponieważ Rio Tinto było pierwszą turystyczną promocją tego obszaru.

Costa Teguise została wyodrębniona z gminy Teguise, ponieważ grupa Explosivos Rio Tinto (ERT), kierowana wówczas przez Leopoldo Calvo-Sotelo, nabyła majątek o powierzchni 12 milionów metrów kwadratowych. Celem zakupu było stworzenie wysokiej klasy osiedla turystycznego, które nazwał "Urbanización Costa de Teguise", a które od początku było planowane jako centrum turystyczne wyspy. Jego budowa rozpoczęła się w 1970 roku od pierwszego 5-gwiazdkowego hotelu na Lanzarote, obecnie noszącego nazwę "Gran Meliá Salinas", zaprojektowanego przez architekta Fernando Higuerasa we współpracy ze słynnym lokalnym artystą Césarem Manrique. W ślad za tym powstało wiele innych hoteli 4 i 5-gwiazdkowych, luksusowych mieszkań i ośrodków wypoczynkowych.

Plaże

W mieście znajduje się dwanaście głównych plaż, z których wszystkie są pochodzenia naturalnego: Plaża Las Cucharas jest plażą naturalną.

Playa de las Cucharas to plaża o długości ponad pół kilometra, najdłuższa w Costa Teguise i jedyna z piaskiem palonym. Jest znana z uprawiania windsurfingu. Wzdłuż tej plaży znajduje się kilka szkół windsurfingu, restauracji, sklepów i hoteli. Po Playa de los Charcos następuje Playa de los Charcos.

Po Playa de los Charcos następuje Playa de las Cucharas, która ma około 300 metrów długości. Jest to biała, piaszczysta plaża, która jest silnie targana przez podmuchy wiatru. Posiada jednak falochron, który graniczy z prawie całą plażą i chroni ją przed silnymi falami i prądami.

Playa del Jablillo to jedna z głównych plaż turystycznych w Costa Teguise. Podobnie jak plaża w Los Charcos, posiada falochron, który chroni ją przed silnymi prądami i falami. Podobnie jak w przypadku plaży Las Cucharas, znajduje się tam promenada otoczona restauracjami i hotelami.

Playa Bastián znajduje się w miejskiej części wyspy i można do niej dotrzeć, przechodząc przez promenadę. Ma brązowy piasek, ciemniejszy niż na poprzednich plażach.

Turystyka

Costa Teguise jest jednym z głównych ośrodków turystycznych na wyspie Lanzarote. Dla turystów przygotowano różne atrakcje, np. firmy żeglarskie, w których można uprawiać windsurfing, nurkowanie lub kitesurfing. Znajdują się tu również różne miejsca rozrywki, takie jak szeroki wybór restauracji, barów, kawiarni, lokali nocnych i salonów gier. Znajdują się tu różne sklepy, takie jak supermarkety, bazary, banki, placówki służby zdrowia, wypożyczalnie samochodów i inne. Główne kraje pochodzenia turystów w Costa Teguise to Brytyjczycy, Niemcy, Irlandczycy i Hiszpanie (turystyka krajowa). Jest to głównie turystyka słoneczna i plażowa, zwłaszcza w miesiącach jesiennych, kiedy popyt na nią znacznie wzrasta..

Rekreacja i sport

Na wyspie Lanzarote istnieje wiele możliwości uprawiania sportów, takich jak windsurfing i kitesurfing. Jedną z głównych plaż, która oferuje możliwość uprawiania windsurfingu, zwłaszcza przez cały rok, jest Playa de las Cucharas w Costa Teguise, ponieważ jest to jedno z miejsc, gdzie przyspieszają pasaty, które są stałe i regularne, wiejące częściej wiosną i latem, zwłaszcza w lipcu. Plaże na wyspie znane są również z doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Wzdłuż wybrzeża Playa de las Cucharas znajdują się różne szkoły, w których można wypożyczyć sprzęt i wziąć udział w zajęciach na różnych poziomach zaawansowania. Na tej samej plaży co roku odbywają się zawody freestyle w ramach PWA World Tour, jednych z najważniejszych mistrzostw świata w windsurfingu. W Costa Teguise odbywają się dwie duże imprezy windsurfingowe, z których jedna to PWA World Tour, a druga PWA World Tour.

W Costa Teguise znajdują się dwa duże ośrodki sportowe, w których można przebywać w środowisku sportowym i gdzie jest wielu elitarnych sportowców. Oba ośrodki dysponują kortami tenisowymi, kortami do gry w tenisa ziemnego, basenem i w pełni wyposażoną salą gimnastyczną, a także oferują różne organizowane przez siebie imprezy sportowe. Club Deportivo Santa Rosa jest położony przy jednej z głównych ulic Costa Teguise, a Sands Beach Club zaledwie kilka metrów od plaży. Club Deportivo Santa Rosa jest położony przy jednej z głównych ulic Costa Teguise, a Sands Beach Club zaledwie kilka metrów od plaży.

Od końca lat siedemdziesiątych w Costa Teguise znajduje się pole golfowe, jedyne takie na wyspie Lanzarote przez następne 30 lat. To pole golfowe znajduje się u podnóża starego wulkanu, skąd widać Ocean Atlantycki. Pole golfowe znajduje się w środku wulkanu.

Transport

Costa Teguise, jako jedno z głównych centrów turystycznych na wyspie, posiada rozbudowaną sieć komunikacyjną. Transport publiczny obejmuje komunikację autobusową. Poniżej przedstawiono linie, które łączą Costa Teguise z resztą wyspy:.

Linia 01: Costa Teguise - Arrecife.

Linia 03: Costa Teguise - Arrecife - Puerto del Carmen.

Linia 11: Costa Teguise - targ uliczny w Teguise (tylko w niedziele).

Linia 25: Costa Teguise - Arrecife - Puerto del Carmen - Puerto Calero.

Ośrodki edukacyjne

CEIP Costa Teguise .

IES Costa Teguise

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności