Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Agua Amarga

Agua Amarga to hiszpańska wieś i wioska należąca do gminy Níjar, w prowincji Almería. Miasto jest położone w północno-wschodniej części regionu metropolitalnego Almería. W pobliżu tego miasta znajdują się wioski Carboneras, El Llano de Don Antonio, El Argamasón i Fernán Pérez. Agua Amarga to jedna z najbardziej zaludnionych miejscowości nadmorskich w gminie Nijara, która wciąż zachowuje część swojej tradycji rybackiej. Jego nazwa pochodzi od arabskiego Al-hawan, co oznacza miejsce, w którym znajduje się woda. Chociaż są osoby, które twierdzą, że smak wody morskiej ma gorzki odcień, co prawdopodobnie wynika z obecności małych cząsteczek żelaza pochodzących z kopalni. Centrum miasta stanowi skupisko białych domów oraz kilka obiektów hotelowych i gastronomicznych nad morzem. Agua Amarga znajduje się w pobliżu wieży i latarni morskiej Mesa de Roldán, a także Cala de Enmedio i Cala del Plomo. Cała miejscowość położona jest nad brzegiem Morza Śródziemnego i stanowi część Parku Naturalnego Cabo de Gata-Níjar.

Sport

W Agua Amarga można jeździć na rowerze, uprawiać turystykę pieszą, pływać kajakiem, nurkować i jeździć na nartach wodnych. Istnieją firmy, które oferują kursy nurkowania PADI dla wszystkich poziomów zaawansowania. Widać stąd kilka kilometrów wybrzeża bez żadnej zabudowy, w masywie wulkanicznym, z bazaltowymi klifami i pozostałościami dawnych wulkanów.

Wakeboarding, odpowiedni tylko dla osób o dobrej kondycji fizycznej, polega na ślizganiu się po wodzie na desce ciągniętej przez łódź za pomocą liny.

Stand up paddle surfing, czyli po prostu paddle surfing, to również sport uprawiany w Agua Amarga, ale bardzo różniący się od poprzedniego. Nie wymaga to żadnej szczególnej kondycji fizycznej, a ponadto jest to aktywność, którą można uprawiać w dzieciństwie, z rodziną, a nawet organizować relaksujące spotkania w morzu. Polega ona na staniu na desce z wiosłem i oferuje możliwość łączenia jej z innymi zajęciami, takimi jak na przykład fotografowanie dna morskiego.

Spływy kajakowe są idealne do spędzania czasu z rodziną lub w okolicy plaży Agua Amarga, np. w różnych zatoczkach (Cala enmedio, Cala muelle, Cala arena itd.), w dawnym miejscu rozładunku rudy żelaza, w przepięknym krajobrazie z różnymi gatunkami ptaków i fauny morskiej.

Demografia

Według danych hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystyki w 2017 roku w Agua Amarga zameldowanych było 404 mieszkańców, co stanowi 1,43% całej populacji gminy.

Geografia

Plaża Agua Amarga

Agua Amarga jest jednym z najbardziej zaludnionych i uczęszczanych przez turystów miejsc w Parku Naturalnym Cabo de Gata-Níjar, a jej plaża miejska jest jedną z najpopularniejszych w okolicy.

Obszar ten jest wyposażony w podstawowe udogodnienia dla użytkowników (toalety, prysznice, kosze na śmieci itp.), a także oferuje możliwość wykonywania czynności związanych z morzem..

Plan zarządzania zasobami naturalnymi parku z 2008 roku wymienia plażę miejską jako obszar objęty specjalnymi przepisami (strefa B4).

Na wschodnim krańcu plaży zachowały się pozostałości starego nabrzeża, z którego statki ładowały rudę żelaza z kopalni Lucainena de las Torres.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności