Hiszpania

Agua Amarga

Agua Amarga to hiszpańska wieś i wioska należąca do gminy Níjar, w prowincji Almería. Miasto jest położone w północno-wschodniej części regionu metropolitalnego Almería. W pobliżu tego miasta znajdują się wioski Carboneras, El Llano de Don Antonio, El Argamasón i Fernán Pérez. Agua Amarga to jedna z najbardziej zaludnionych miejscowości nadmorskich w gminie Nijara, która wciąż zachowuje część swojej tradycji rybackiej. Jego nazwa pochodzi od arabskiego Al-hawan, co oznacza miejsce, w którym znajduje się woda. Chociaż są osoby, które twierdzą, że smak wody morskiej ma gorzki odcień, co prawdopodobnie wynika z obecności małych cząsteczek żelaza pochodzących z kopalni. Centrum miasta stanowi skupisko białych domów oraz kilka obiektów hotelowych i gastronomicznych nad morzem. Agua Amarga znajduje się w pobliżu wieży i latarni morskiej Mesa de Roldán, a także Cala de Enmedio i Cala del Plomo. Cała miejscowość położona jest nad brzegiem Morza Śródziemnego i stanowi część Parku Naturalnego Cabo de Gata-Níjar.

Sport

W Agua Amarga można jeździć na rowerze, uprawiać turystykę pieszą, pływać kajakiem, nurkować i jeździć na nartach wodnych. Istnieją firmy, które oferują kursy nurkowania PADI dla wszystkich poziomów zaawansowania. Widać stąd kilka kilometrów wybrzeża bez żadnej zabudowy, w masywie wulkanicznym, z bazaltowymi klifami i pozostałościami dawnych wulkanów.

Wakeboarding, odpowiedni tylko dla osób o dobrej kondycji fizycznej, polega na ślizganiu się po wodzie na desce ciągniętej przez łódź za pomocą liny.

Stand up paddle surfing, czyli po prostu paddle surfing, to również sport uprawiany w Agua Amarga, ale bardzo różniący się od poprzedniego. Nie wymaga to żadnej szczególnej kondycji fizycznej, a ponadto jest to aktywność, którą można uprawiać w dzieciństwie, z rodziną, a nawet organizować relaksujące spotkania w morzu. Polega ona na staniu na desce z wiosłem i oferuje możliwość łączenia jej z innymi zajęciami, takimi jak na przykład fotografowanie dna morskiego.

Spływy kajakowe są idealne do spędzania czasu z rodziną lub w okolicy plaży Agua Amarga, np. w różnych zatoczkach (Cala enmedio, Cala muelle, Cala arena itd.), w dawnym miejscu rozładunku rudy żelaza, w przepięknym krajobrazie z różnymi gatunkami ptaków i fauny morskiej.

Demografia

Według danych hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystyki w 2017 roku w Agua Amarga zameldowanych było 404 mieszkańców, co stanowi 1,43% całej populacji gminy.

Plaża Agua Amarga

Agua Amarga jest jednym z najbardziej zaludnionych i uczęszczanych przez turystów miejsc w Parku Naturalnym Cabo de Gata-Níjar, a jej plaża miejska jest jedną z najpopularniejszych w okolicy.

Obszar ten jest wyposażony w podstawowe udogodnienia dla użytkowników (toalety, prysznice, kosze na śmieci itp.), a także oferuje możliwość wykonywania czynności związanych z morzem..

Plan zarządzania zasobami naturalnymi parku z 2008 roku wymienia plażę miejską jako obszar objęty specjalnymi przepisami (strefa B4).

Na wschodnim krańcu plaży zachowały się pozostałości starego nabrzeża, z którego statki ładowały rudę żelaza z kopalni Lucainena de las Torres.

Hotele w pobliżu

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w okolice

Agua Amarga
Agua Amarga - Agua Amarga to hiszpańska wieś i wioska należąca do gminy Níjar, w prowincji Almería. Miasto jest położone w północno-wschodniej części regionu metropolitalnego Almería. W pobliżu tego miasta znajdują się wioski Carboneras, El Llano de Don Antonio, El Argamasón i Fernán...
Cala de Enmedio
Cala de Enmedio - Cala de Enmedio to mała, odosobniona plaża w parku narodowym Cabo de Gata-Níjar. Znajduje się w gminie Níjar (prowincja Almería, Andaluzja, Hiszpania), przy ujściu rzeki Rambla de la Cala, otoczonej przez Cerro del Cuartel i Cerro de la Higuera. Trudny...
Cala del Plomo
Cala del Plomo - Rambla del Plomo, w gminie Níjar (prowincja Almería, Andaluzja, Hiszpania), biegnie na północ od rzeki Rellana de San Pedro, wpadając do wąskiej zatoczki, której zawdzięcza swoją nazwę. Zatoczkę otaczają wapienie rafowe o interesującej wartości geologicznej. Zatoka jest otoczona wapieniami rafowymi...
Playa de los Muertos (España)
Playa de los Muertos (España) - Playa de los Muertos to plaża na wybrzeżu Almerii, położona w gminie Carboneras (Andaluzja, Hiszpania), nieco ponad 5 km na południe od centrum miasta. Swoją nazwę zawdzięcza częstotliwości, z jaką na jej brzegach pojawiały się martwe ciała rozbitków i marynarzy....
Cala de San Pedro
Cala de San Pedro - Zatoka San Pedro znajduje się około 4 kilometrów od dzielnicy nijareño Las Negras (prowincja Almería, Andaluzja, Hiszpania). Zatoka znajduje się w gminie Las Negras. Znajduje się tam źródło, które uczyniło z niego oazę wokół jałowych terenów parku i wysepki. Opis...
Las Negras
Las Negras - Las Negras to hiszpańska wieś i wioska należąca do gminy Níjar, w prowincji Almería, we wspólnocie autonomicznej Andaluzji. Położony jest na terenie Parku Naturalnego Cabo de Gata-Níjar, około 50 km od stolicy prowincji Almería. Demografia Liczy 349 mieszkańców. Ze względu...
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności