Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Cala de San Pedro

Zatoka San Pedro znajduje się około 4 kilometrów od dzielnicy nijareño Las Negras (prowincja Almería, Andaluzja, Hiszpania). Zatoka znajduje się w gminie Las Negras.

Znajduje się tam źródło, które uczyniło z niego oazę wokół jałowych terenów parku i wysepki.

Opis

Jego flora jest subtropikalna. Spokojne wody i plaża dla nudystów, a także fakt, że nie można tam dojechać samochodem, sprawiły, że stała się ona domem dla małej społeczności hipisów.

Plaża ma krystalicznie czyste, spokojne wody i jest rajem dla miłośników relaksu. Po obu stronach zatoki znajdują się strome, skaliste dna morskie, majestatyczne kiryski i duże łąki poseidonea w centrum.

Kemping nie jest obecnie dozwolony, ale w sezonie letnim wzdłuż brzegu zatoki można zobaczyć wiele namiotów, co zwiększa przyjemność z korzystania z niej. Dzięki temu wpływ na środowisko naturalne jest minimalny i nie trzeba korzystać z hoteli, aby odwiedzić ten piękny zakątek Parku Naturalnego Cabo de Gata.

Dostęp do zatoki San Pedro

Do Cala de San Pedro można dotrzeć pieszo (40 minut w szybkim tempie) lub łodzią (ok. 6 euro za rejs).

Droga do zatoczki jest łatwa i bez większych wzniesień, jedynie na początku trasy, gdzie występuje strome zbocze, droga biegnie wzdłuż drogi górniczej i przez krajobraz o wielkim pięknie przyrodniczym, na końcu drogi, przed dotarciem do zatoczki, droga zwęża się do krawędzi klifu i trzeba zachować szczególną ostrożność, reszta trasy jest bezpieczna. Zaleca się, aby na szlak wchodzić wcześnie rano lub późnym popołudniem (z latarkami), a także zaopatrzyć się w napoje, aby uniknąć odwodnienia.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności