Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

Playa de los Muertos (España)

Playa de los Muertos to plaża na wybrzeżu Almerii, położona w gminie Carboneras (Andaluzja, Hiszpania), nieco ponad 5 km na południe od centrum miasta. Swoją nazwę zawdzięcza częstotliwości, z jaką na jej brzegach pojawiały się martwe ciała rozbitków i marynarzy.

Swoją nazwę zawdzięcza temu, że w przeszłości na jej brzegach często pojawiały się zwłoki rozbitków lub marynarzy, wciąganych przez prądy morskie zbiegające się w tym miejscu. Jest to jedna z najbardziej znanych i popularnych plaż w okolicy.

Jest to jedna z najbardziej znanych i cenionych plaż na całym hiszpańskim wybrzeżu, często pojawiająca się na listach popularności publikowanych w ostatnich latach przez różne media, np. na liście publikowanej corocznie przez magazyn cyfrowy 20 minutos, w której zajęła pierwsze miejsce w 2007, 2015, 2016 i 2017 r. W 2016 r. użytkownicy Informativos Telecinco wybrali ją (w ankiecie przeprowadzonej przez ten sam kanał) jako najlepszą plażę w Hiszpanii, uzyskując 4 932 głosy, czyli 17% wszystkich głosów.

Ochrona

Plan Zarządzania Zasobami Naturalnymi Parku Przyrodniczego Cabo de Gata-Níjar z 2008 r. wymienia ją jako jeden z nadmorskich obszarów rekreacyjnych o specjalnych regulacjach (Strefa B3), podkreślając geologiczne walory osadów plioceńskich. Plaża jest również chroniona przez Plan Zarządzania Zasobami Naturalnymi Parku Przyrodniczego Cabo de Gata-Níjar.

Z punktu widokowego przy drodze roztacza się szeroka panorama na plażę. W pobliżu znajduje się ścieżka, dostępna również dla pojazdów, prowadząca do latarni morskiej Mesa Roldán.

Nudyzm

Nudyzm jest dozwolony, ale jest to plaża mieszana. Nudyzm koncentruje się głównie po lewej stronie plaży (w kierunku morza).

Obiekty

Plaża ta nie posiada żadnych usług, takich jak toalety, kosze na śmieci, kawiarnia - bar itp., ponieważ jest chroniona przez Park Naturalny Cabo de Gata, dzięki czemu zachowała wszystkie swoje walory krajobrazowe.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności