Salir do Porto

Salir do Porto to parafia w gminie Caldas da Rainha, w Portugalii, o powierzchni 9,86 km² i 797 mieszkańcach (2011). Gęstość zaludnienia: 80,8 hab/km². Salir do Porto to miejscowość, która leży na końcu zatoki São Martinho do Porto, gdzie przepływa rzeka Tornada.

Salir należało kiedyś do hrabstwa Óbidos. W 1840 r. była siedzibą gminy, zlikwidowanej 24 października 1855 r., stając się odtąd częścią gminy Caldas da Rainha.Zlikwidowana w 2013 r., w ramach reformy administracyjnej kraju, po przyłączeniu do parafii Tornada, w celu utworzenia nowej parafii o nazwie União das Freguesias de Tornada e Salir do Porto z siedzibą w Tornadzie.

Opis

W Salir do Porto znajduje się plaża rzeczna nad brzegiem rzeki Tornada, która wpada do zatoki São Martinho do Porto. Plaża Salir słynie z wydm piaskowych o wysokości około 50 metrów. Wydma Salir, niegdyś największa w Europie, wyróżnia się w krajobrazie wydm w zatoce São Martinho. Rdzeń wydmy jest częściowo zbudowany z czerwonego piaskowca, będącego pozostałością po starszej wydmie - Wydmie Skamieniałej.

W strefie przybrzeżnej znajdują się inne skaliste plaże, które lokalnie nazywane są Quebradas.

To właśnie w ruinach rzemieślniczej komory celnej w Salir zbudowano karawele, które brały udział w odkryciach i podbojach za panowania Afonso V i João II.

W skład nieistniejącej już parafii wchodziły miejscowości Salir do Porto, Casais de Salir do Porto i Bouro.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności