Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Nazaré

Plaża w Nazaré to nadmorska dzielnica jednej z najbardziej tradycyjnych portugalskich wiosek rybackich, Nazaré, z najpopularniejszym kąpieliskiem na zachodnim wybrzeżu, w regionie Centrum, gdzie wciąż można spotkać na piasku kobiety w tradycyjnych strojach z siedmioma spódnicami, doglądające suszonych na słońcu ryb ustawionych na palach.

Plaża kąpielowa, która jest całkowicie zintegrowana z obszarem miejskim dzięki domom położonym nad brzegiem morza, jest ograniczona od północy cyplem, a od południa nabrzeżem w porcie schronienia, dzięki czemu latem zachowały się tradycyjne chaty z materiału z jaskrawymi kolorowymi pasami. Morze, które czasami bywa wzburzone i ma silne fale, jest idealne do pływania, surfingu i bodyboardingu.

Pierwsze konstrukcje, małe drewniane chatki w Praia da Nazaré, lub lepiej mówiąc w miejscu zwanym wówczas Praia da Pederneira, pochodzą z XVIII wieku, ponieważ do tego czasu często zdarzały się ataki piratów, co zniechęcało do osiedlania się nad morzem. W tamtych czasach miejsce to należało do Coutos of Alcobaça, więc każda budowa w tym miejscu wymagała zezwolenia klasztoru w Alcobaça. Charakterystyczna organizacja siatki urbanistycznej plaży w Nazaré, z równoległymi ulicami kończącymi się na plaży, wynika prawdopodobnie z wytycznych urbanistycznych mnichów z Alcobaça.

Aby podziwiać piękno piasku w całej jego rozciągłości oraz domy na plaży w Nazaré, warto wspiąć się na Sítio da Nazaré ponad stuletnią kolejką linową, która łączy centrum miasta z jego najwyższym punktem.

Cechy charakterystyczne i usługi Praia de Banhos

Błękitna Flaga

Średnia temperatura wody w lecie (°C): 16-18 °C

Dostęp dla osób niepełnosprawnych

Wynajem markiz/ parasoli przeciwsłonecznych

Natryski

Surf

Bodyboard

Siatkówka

Mewy

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności