Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Almagreira

Praia da Almagreira to plaża w Portugalii.

Wywodzi się od nazwy "Almagreira"

Nazwa Almagreira wywodzi się od almocreve (rodzaj gliny o czerwonawym zabarwieniu, używanej w przemyśle do polerowania materiałów). Almagreira jest więc miejscem, gdzie występuje almocreve, którego w rzeczywistości jest mnóstwo na klifach tej plaży. W przeszłości mieszkańcy Ferrel często używali almagre do almagarowania kominów wewnętrznych, kominków, a nawet podłóg w kuchniach. We wcześniejszych dekadach, w czasie karnawału, chłopcy używali almagre także do pisania na ścianach wierszy poświęconych samotnym dziewczętom, odkrywających sekretne miłostki i namiętności.

Lokalizacja na plaży

Plaża położona jest na północ od Ferrel i prezentuje osobliwy krajobraz, który tworzą klify i urwiska wchodzące na piasek. Jest to plaża z długim odcinkiem wybrzeża, gdzie znajdują się "Pedras Muitas" i "Pedra Ruiva", które w czasie odpływu umożliwiają połów ośmiornic, małży brzytwowych, małych rybek "dá pedra" oraz połów wapienników i małży.

Plaża cieszy się również wspaniałym otoczeniem i spektakularnym krajobrazem, który pozwala zobaczyć Praia do baleal na południu i na północy Praia da foz do arelho, wybrzeże São martinho do porto, miejsce Nazaré, a nawet w pogodne dni można zobaczyć São Pedro de Moel.

Jest dostępny drogami gruntowymi, nie ma żadnej infrastruktury pomocniczej, nie jest pilnowany, dzięki czemu częściowo zachowuje niemal dziki wygląd. Jest ona bardzo często odwiedzana przez mieszkańców Ferrel, surferów, rybaków i innych, którzy chcą się wyciszyć i cieszyć przyjemnościami morza, uciekając od tłoku i niepokoju panującego na plaży Baleal.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności