Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Supertubos

Plaża Praia do Medão lub Supertubos w Atouguia da Baleia niedaleko Peniche w zachodnio-centralnej części Portugalii jest znana na całym świecie ze swoich rurkowatych fal, uważanych za najlepsze "tuby" w morzach europejskich. Znajduje się na południe od półwyspu Peniche, a od północnego wiatru chroni ją wschodnie molo w porcie. Wraz z Praia do Norte w Nazaré jest to jedna z najpopularniejszych plaż do uprawiania surfingu.

Scena wydarzeń sportowych

To prawdziwa mekka dla miłośników surfingu i bodyboardingu, ponieważ fale są tu nie tylko duże, ale mają też idealny kształt dla desek surfingowych. Plaża Supertubos jest ceniona za fale, które osiągają 3 metry, i jest sceną światowych i krajowych turniejów surfingowych, jet-ski, kitesurfingowych, windsurfingowych i bodyboardowych. Niektórzy nazywają tę falę "europejskim rurociągiem", ponieważ jest ona bardzo szybka i rurowa, podobnie jak fala rurociągowa na Hawajach. Dobrze sprawdza się przy wiatrach północnych.

Wyróżniona Błękitną Flagą plaża, o łagodnym nachyleniu, zapewnia dobre formowanie się fal i wymaga dobrego poziomu surfingu. Przeważające wiatry północno-zachodnie wygładzają morze i wydłużają czas, w którym surfer może "intubować". Odbywają się tu coroczne zawody WCT, "Rip Curl Pro" i mistrzostwa Europy. Surfer Tiago Pires uważa, że plaża ta, obok plaży Arrifana (kangurú), ma najlepszą falę do surfowania w portugalskim regionie przybrzeżnym.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności