Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Costa Nova do Prado

Plaża Costa Nova do Prado, znana również jako Costa Nova, znajduje się na zachodnim wybrzeżu Portugalii, na wybrzeżu Ria de Aveiro. Znajduje się w parafii Gafanha da Encarnação, w gminie Ílhavo, a także w Praia da Barra, w Regionie Centralnym Portugalii.

Jego początki sięgają 1808 roku, kiedy to otwarto bar w Ria de Aveiro. Nazwa ta, jak się uważa, wynika z dwóch faktów. Pierwszy z nich, "Costa Nova" (Nowe Wybrzeże), w opozycji do "Costa Velha" (Stare Wybrzeże) (São Jacinto). Druga wynika z faktu, że w tym miejscu była kiedyś ogromna i zielona łąka.

Jest to jedna z najlepszych portugalskich plaż do uprawiania sportów wodnych, ponieważ oprócz wybrzeża atlantyckiego, posiada również wybrzeże rzeczne w kierunku kanału Mira w Ria de Aveiro. Oprócz jednego z najstarszych klubów żeglarskich w Ria de Aveiro - Costa Nova Sailing Club, działają tu również szkoły kitesurfingu, kajakarstwa i surfingu, a także inne sporty, z naciskiem na jedną z nowości: Paddle Surfing. Przez plażę przebiega również nowoczesna ścieżka rowerowa/ecovia, która łączy ją z mostem Barra i plażą Barra lub z plażą Vagueira, znajdującą się w sąsiedniej gminie Vagos. Jednym z najczęstszych zajęć jest minigolf, organizowany przez klub, który powstał tu kilkadziesiąt lat temu. Jest też kilka boisk sportowych na świeżym powietrzu: do tenisa i piłki nożnej.

Z gastronomicznego punktu widzenia "tripa", jeden z najbardziej znanych regionalnych słodyczy, pochodzi z Costa Nova. Na odbywającym się tu targu rybnym można też kupić gotowe owoce morza, zwłaszcza w weekendy. Co roku w sierpniu odbywa się Festiwal Owoców Morza Ria a Gosto - Costa Nova. Znajduje się tu wiele dobrych restauracji specjalizujących się w daniach z dorsza, świeżych ryb - grillowanych lub w gulaszu, a także skorupiaków z Ria de Aveiro.

Ekslibrisem tej plaży są "palheiros" - domy z przeplatającymi się pionowymi lub poziomymi pasami, dawne magazyny materiałów rybackich lub magazyny do solenia sardynek, obecnie przekształcone w domy kąpielowe.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności