Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia do Furadouro

Plaża Furadouro to plaża miejska, oznaczona niebieską flagą, położona około 4 km od centrum miasta Ovar, w miejscowości Furadouro. W otaczającym ją obszarze miejskim znajdują się sklepy, restauracje i podstawowe usługi zdrowotne, a liczba mieszkańców w sezonie kąpielowym wynosi około 20 000 osób. Posiada również pole namiotowe o maksymalnej pojemności 5 tys. mieszkańców.

Turystyka i kultura

Plaża ta jest otoczona obszarami naturalnymi o dużej atrakcyjności, takimi jak Ria de Aveiro czy las Pinheiro Bravo, włączony do systemu leśnego wydm Ovar. Pod względem kulturalnym wyróżnia się Xávega Art, Targi Gastronomiczne i Święto Morza, organizowane latem. Równolegle organizowanych jest kilka imprez plażowych, takich jak zawody w bodyboardzie, surfingu, siatkówce i piłce nożnej plażowej.W 2019 r. plaża Furadouro została sklasyfikowana przez "Porto Gay Circuit" jako jedna z pięciu przyjaznych gejom plaż Portugalii, ponieważ według PortugalGay znajduje się w północnej części plaży "obszar gejowski z nudyzmem", znany z uprawiania cruisingu. W czerwcu tego samego roku, dla upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Dumy LGBT, podniesiono tęczową flagę na znak poparcia dla społeczności LGBT w gminie.

Utrata piasku

Zjawiskiem, które dotknęło tę plażę w ostatnich latach, jest postępująca utrata piasku. Jej środkowa część, która w 2006 r. miała około 150 metrów do strefy łamiących się fal, straciła prawie cały piasek i obecnie do kąpieli można wykorzystywać tylko plaże północną i południową.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności