Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Las Cámaras y Los Curas

Plaże Las Cámaras i Los Curas (znane również jako Los Frailes), są jednymi z ośmiu plaż w parafii Celorio, w okręgu miejskim Llanes (Asturia, Hiszpania). Z tych plaż rozciąga się dobry widok na pasmo górskie Cuera i góry Cuera.

Z plaż tych rozciąga się dobry widok na pasmo górskie Cuera, a okolice plaż są porośnięte roślinnością. Jest to część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, na wybrzeżu Costa Verde, i z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność) uważana jest za krajobraz chroniony. Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Obie plaże mają kształt muszli i są oddzielone cyplem, a ich wielkość jest praktycznie identyczna. W czasie odpływu są one połączone, natomiast w czasie przypływu nie tylko są rozdzielone, ale również dostęp do nich jest zupełnie inny. Plaża znajduje się na wschodnim wybrzeżu Asturii.

Plaża Las Cámaras znajduje się w centrum miasta Celorio i posiada promenadę. Jest wyposażona w prysznice, telefony, kosze na śmieci i serwis sprzątający. W sezonie letnim działa tu również ratownictwo wodne i wodne.

Plaża Curas lub de los Frailes zawdzięcza swoją nazwę temu, że dawniej była wykorzystywana przez zakonników mieszkających w klasztorze San Salvador de Celorio, ponieważ do małej zatoczki, która ją tworzy, można wejść od tyłu kościoła o tej samej nazwie, który znajduje się obok klasztoru, poniżej ruin wieży zwanej "Torre de las Cámaras" (Wieża Komnat). Można się do niej dostać również z sąsiedniej plaży Las Cámaras.

Podobnie jak na plaży San Martín, również w Celorio, znajdują się tu małe źródła słodkiej wody, które czasami wypływają spod piasku, dając początek małym "ruchomym piaskom" zwanym "gorgoritos". Na obu plażach, podobnie jak na plaży San Martín, również w Celorio, znajdują się małe źródła słodkiej wody.

Obie plaże, a także pobliska plaża Palombina, mają dwie bardzo charakterystyczne skały, zwane castros. Peñamesada, popularnie zwana "El León", znajduje się na piasku samej plaży, natomiast 500 metrów dalej w morze znajduje się Castru'l Gaiteru, widoczne z każdej z trzech plaż.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności