Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Portiello

Plaża Portiello (Portiellu w języku asturyjskim), znana również jako Portiello de San Martín, jest jedną z ośmiu plaż w parafii Celorio, w okręgu miejskim Llanes, w Asturii. Z plaży tej rozciąga się dobry widok na Sierra de Cuera, a okolica plaż jest porośnięta roślinnością Jest ona częścią plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, na wybrzeżu Costa Verde, i z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność) uważana jest za krajobraz chroniony. Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża zawdzięcza swoją nazwę starej bramie, która kiedyś ograniczała prawa do wypasu dla miast Celorio i Poo, pomiędzy którymi, w identycznej odległości, znajduje się plaża. Jest to niewielka plaża w kształcie muszli, do której można dotrzeć ścieżką rowerową dla pieszych, która została zbudowana w celu połączenia wiosek Celorio i Poo. Jest to wschodnia granica parafii Celorio.

Jego wymiary zmieniają się w zależności od pływów morskich. Warto wspomnieć, że podczas odpływu znajduje się tu duża kałuża zwana "la Poza", która jest jedynym miejscem na plaży, które jest nieco niebezpieczne, mimo że jest to plac zabaw dla dzieci. Na plaży nie ma żadnych zagrożeń wodnych.

Plaża ta nie ma żadnej obsługi, chociaż latem w godzinach od 11:30 do 19:00 jest na niej zwykle obecny ratownik.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności