Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Martín

Plaża San Martín jest jedną z plaż w parafii Celorio, w okręgu miejskim Llanes, w Asturii. Stanowi część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, na wybrzeżu Costa Verde, i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Jest to biała, piaszczysta plaża z występami skalnymi. Ma kształt muszli, a graniczą z nią dwie wysepki (stanowiące część tzw. wysp Póo, z których jedna jest połączona groblą). Obszar ten można uznać za dziewiczy, ponieważ jest całkowicie naturalny, co oznacza, że nie ma tu żadnych udogodnień ani usług. W czasie odpływu łączy się z plażą Portiello. Jest to również dobre miejsce do uprawiania surfingu.

Ciekawostką jest występowanie zjawiska przyrodniczego, jedynego w swoim rodzaju w tym regionie: podczas odpływu z piasku na plaży tryska woda, która jest słodką wodą podziemną. Warto również zwrócić uwagę na istnienie kilku małych plaż z naturalnym wodospadem.

Warto też wspomnieć o istnieniu kilku małych zatoczek. Są to właściwie dwa małe piaszczyste brzegi, których nie można uznać za plaże same w sobie, do których można się dostać jedynie przez skały i które noszą nazwę "La Nixón", cenioną ze względu na to, że kiedy zbiera się wodorosty (ocle), odsłaniają się dwie jaskinie znane jako "los pozos de la nixón", w których znajduje się duże nagromadzenie materiału; oraz "la Penal", która jest dostępna jedynie przez kilka godzin w czasie odpływu, znikając, kiedy przypływ się podnosi.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności