Hiszpania > Valencia (Region)

Playa de San Antonio (Cullera)

Plaża San Antonio (Platja de Sant Antoni, w języku walencjańskim) jest prawdopodobnie największą i najbardziej znaną plażą w Cullera (prowincja Walencja, Hiszpania) i jest chroniona przez organizację Błękitna Flaga oraz "Q" Qualitur, Hiszpańską Jakość Turystyczną.

Znajduje się on na końcu Avenida Diagonal, przed parkiem San Antonio, w dzielnicy San Antonio de la Mar.

Plaża jest zamknięta w godzinach od 5:00 do 8:00 dla służb porządkowych, dzięki czemu jest bardzo pozytywnie oceniana zarówno we Wspólnocie Walenckiej, jak i w pozostałej części Hiszpanii. Oprócz piasku o doskonałej jakości i drobnoziarnistości, któremu towarzyszy ciepła i na ogół spokojna woda, od lat 60. XX wieku zachwyca tysiące turystów, zarówno z regionu, jak i z Hiszpanii oraz innych krajów (głównie Francji).

Problemy

W sezonie letnim liczba mieszkańców Cullery wzrasta trzykrotnie ze względu na turystykę, która odbywa się głównie na tej plaży i na okolicznych plażach, dlatego warto wspomnieć o przeludnieniu, jakie panuje na tej plaży, oraz o zagrożeniach, jakie się z tym wiążą: zanieczyszczenia, śmieci, niszczenie siedlisk zwierząt morskich itp.

Gdy dzień jest niestabilny lub prądy morskie są silne, mogą tworzyć się fale o wysokości do 2 metrów.

Jest to plaża, na której woda jest ciepła (zwłaszcza latem), co sprzyja warunkom życia meduz, które są duże i fioletowe. Inwazje meduz są częste po sztormie lub podobnym zdarzeniu, w którym morze było wzburzone.

Najważniejsze informacje

Na końcu plaży znajduje się falochron, sztuczna skalna ściana, która oddziela plażę od rzeki Júcar u jej ujścia i służy jako wejście do portu rzecznego Cullera.

Przed plażą znajduje się maleńka wysepka z małą latarnią morską: Peñeta del Moro.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności