Hiszpania > Valencia (Region)

Ahuir

Ahuir to nazwa hiszpańskiego kanału nawadniającego z XII wieku, znajdującego się na terenie Wspólnoty Walenckiej, który przebiega przez gminy Jaraco, Jeresa i Gandía z północy na południe i równolegle do wybrzeża, przez wnętrze bagien. Została zbudowana przez ludność w celu odprowadzenia nadmiaru wody i umożliwienia uprawy roślin. Została zbudowana przez ludność w celu odprowadzenia nadmiaru wody i umożliwienia uprawy roślin.

Ze względu na niewielki przepływ wody, jej przemieszczanie się jest uważane za niewykrywalne i prawie nie wykazuje zmian sezonowych. Jednakże pod bagnem znajduje się bardzo ważny poziom wodonośny wody słodkiej; ten poziom wodonośny zapobiega przedostawaniu się słonej wody z morza, a w konsekwencji zasoleniu, co daje wyobrażenie o znaczeniu tego bagna i jego poziomu wodonośnego. Kiedy bagno jest zalewane w okresie letnim, jest zalewane w okresie letnim.

Kiedy podczas ulewnych deszczów bagno jest zalewane, znajdują się tam przepompownie, które usuwają wodę z tego kanału, aby spłynęła do morza i obniżyła poziom wody. Czasami nagromadzenie zanieczyszczeń w rowie prowadziło do protestów okolicznych mieszkańców. Woda jest następnie wypompowywana z rowu do morza, aby obniżyć poziom wody.

Plaża Ahuir

Ten rów dał nazwę plaży znajdującej się w gminie Gandía. Jest to plaża odosobniona, ale z wszelkiego rodzaju usługami, dobrze wyposażona i gdzie można uprawiać nudyzm. Warto wspomnieć, że znajduje się ona na końcu plaży Ahuir.

Na końcu plaży l'Ahuir i obok rzeki Vaca, pierwsza plaża dla psów we Wspólnocie Walenckiej została zainaugurowana przez Arturo Torró i radnego ds. plaży Pepe Just. Plaża jest również dobrym miejscem do uprawiania nudyzmu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności