Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Ballota (Llanes)

Plaża Ballota to plaża w okręgu miejskim Llanes, w Asturii. Stanowi część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, zwanego również Costa Verde Asturiana, w Hiszpanii, i jest uznawany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża Ballota ma kształt muszli, a przed plażą znajduje się przybrzeżna wysepka, na której gnieżdżą się mewy żółtonogie i petrele sztormowe. Jest uważana za plażę półmiejską.

Uważa się ją za plażę półmiejską, ponieważ znajduje się bardzo blisko parafii Cue, co oznacza, że jest tu duża liczba kąpiących się osób.

W dni, kiedy fale są silne, można zobaczyć w akcji bufona, czyli bufona z Santa Clara. W pobliżu plaży znajduje się znany punkt widokowy La Boriza, z którego roztacza się piękny widok na wybrzeże. Znajdują się tam jedynie kosze na śmieci i toalety.

Posiada jedynie kosze na śmieci i służby porządkowe, choć w okresie letnim dysponuje sprzętem ratunkowym. Na plaży znajduje się również ratownik.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności