Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Sablón

Plaża El Sablón to plaża w okręgu miejskim Llanes, w Asturii, w Hiszpanii. Jest to część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, zwanego również Zielonym Wybrzeżem Asturii, i jest uważana za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża El Sablón, która swoją nazwę zawdzięcza asturyjskiemu słowu "sable", oznaczającemu piasek, znajduje się w centrum miasta Llanes. Posiada pełną promenadę, znaną jako Paseo de San Pedro, która jest uważana za "ścieżkę nadbrzeżną", sięgającą aż do San Antolín. Została zbudowana w 1847 r., jest pokryta naturalną trawą i roztacza się z niej panoramiczny widok na wybrzeże Llanes i góry Cuera. Ma kształt muszli i jest ograniczona wąską, krętą drogą.

Plaża ma kształt muszli, ograniczonej od zachodu przez punkt San Pedro. Plaża ma kształt muszli.

Plaża znajduje się obok pozostałości zamku Llanes, z których do dziś zachowała się wieża zwana Torreón de Llanes. Oferuje ona wszelkiego rodzaju usługi, od plaży po morze.

Znajdują się tu różnego rodzaju usługi: toalety, prysznice, kosze na śmieci, serwis sprzątający i telefony, biuro turystyczne, punkty gastronomiczne i wypożyczalnie parasoli.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności