Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Toró

Plaża Toró, znana również jako Entremís, to plaża w okręgu miejskim Llanes, w Asturii.

Stanowi część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, zwanego również Zielonym Wybrzeżem Asturii, i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża Toró ma kształt muszli, a jej podłoże składa się zarówno z drobnego białego piasku, jak i dużych skalistych ostańców pochodzenia krasowego. Jest uważana za plażę półmiejską.

Jest ona uważana za plażę półmiejską, ponieważ znajduje się bardzo blisko centrum miasta Llanes, co sprawia, że jest na niej duża liczba kąpiących się osób. Otoczona jest promenadą, która prowadzi do punktu widokowego i niskich klifów, sąsiadujących z plażą Portiello. Posiada szeroki wachlarz usług, począwszy od własnego parkingu, poprzez toalety, prysznice, wanny dla pieszych, serwis sprzątający, kosze na śmieci, telefon…, aż po punkty gastronomiczne i fontannę z wodą pitną. W lecie posiada również sprzęt ratunkowy. Posiada również toalety i prysznice dla osób niepełnosprawnych, a także usługę amphibugui, umożliwiającą dostęp do wody osobom niepełnosprawnym. Posiada certyfikat hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia.

Ze względu na spektakularną przyrodę posiada certyfikat jakości Q, a od 1996 r. co roku jest wyróżniana Błękitną Flagą, ostatnio w 2014 r..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności