Hiszpania

Morro Jable

Morro Jable to miejscowość w gminie Pájara na wyspie Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. W 2018 roku liczyła 8251 mieszkańców, co czyni ją najludniejszą miejscowością w gminie. Jest to jeden z głównych ośrodków turystycznych na wyspie. Jest to jeden z głównych ośrodków turystycznych na wyspie.

Lokalizacja

Położone jest na wschodnim wybrzeżu (Sotavento) półwyspu Jandía, mniej więcej w połowie drogi między przesmykiem La Pared a Punta de Jandía, 54 km na południe od stolicy gminy Pájara.

Etymologia

Nazwa miejscowości została nadana przez normańskich zdobywców w XV wieku i odnosi się do cypla lub wzgórza, u podnóża którego powstała wioska rybacka, a jable to zniekształcenie sable, czyli po francusku piasek, w odniesieniu do obfitych piaszczystych ławic, które ją otaczają.

Historia

Pierwsze rodziny osiedliły się na tym terenie dopiero na początku XX wieku, a większość z nich zajmowała się rybołówstwem, rolnictwem, hodowlą zwierząt oraz wydobyciem i wypalaniem wapna. Po latach wydobycie soli nabrało szczególnego znaczenia w gospodarce regionu. W 1950 roku wybudowano w wiosce pierwszy kościół, który od 1951 roku, wraz z przybyciem pierwszego nauczyciela, służył jako szkoła. W rozwoju gospodarczym całej comarca, wioska stanowiła centrum rozwoju ekonomicznego.

Kluczową postacią dla rozwoju gospodarczego całego regionu był Gustav Winter, niemiecki inżynier, który kupił cały półwysep Jandía od markizów Lanzarote. W ten sposób stał się promotorem hodowli zwierząt i rozwoju rolnictwa na całym półwyspie, a później, w latach 60-tych, propagował turystykę. W 1966 r. otwarto tu pierwszy hotel. Od tego czasu miasto stale się rozwija jako ośrodek turystyczny.

Od tego czasu rozwija się jako obszar czysto turystyczny, który rozciąga się wzdłuż głównej alei, gdzie znajduje się największa liczba hoteli i obiektów turystycznych, a także większość miejsc nocnego życia, restauracji i sklepów, aż do połączenia z sąsiednim miastem turystycznym, znanym również jako Solana Matorral.

Plaże

Obok wioski znajduje się plaża znana jako Morro Jable lub del Matorral. Ma złoty piasek, 4325 metrów długości i 60 metrów szerokości. Jej spokojne, krystalicznie czyste wody sprawiają, że jest ona główną atrakcją turystyczną w okolicy. Na południe od mola znajduje się plaża Morro Jable.

Na południe od mola znajduje się skromniejsza, 230-metrowa, ciemnopiaszczysta plaża Las Coloradas z kręgielniami, znana również jako Las Coloradas.

Port Morro Jable

Jest to port, którego właścicielem jest rząd regionalny. Dostępnych jest 290 miejsc do cumowania. Dzięki zanurzeniu wynoszącemu pięć metrów, może przyjmować łodzie o długości do 35 metrów. W tym porcie znajduje się prom, który regularnie przewozi pasażerów między Gran Canarią a Fuerteventurą..

Hotele w pobliżu

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w okolice

Morro Jable
Morro Jable - Morro Jable to miejscowość w gminie Pájara na wyspie Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. W 2018 roku liczyła 8251 mieszkańców, co czyni ją najludniejszą miejscowością w gminie. Jest to jeden z głównych ośrodków turystycznych na wyspie. Jest to jeden z głównych...
Playa del Matorral
Playa del Matorral - Plaża El Matorral to plaża położona w pobliżu miejscowości Morro Jable, w gminie Pájara (Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Znana jest również jako plaża Morro Jable lub Jandía, ponieważ znajduje się na południowym wybrzeżu Jandía, półwyspu obejmującego całą południowo-zachodnią część wyspy...
Cofete
Cofete - Cofete to plaża położona w Parku Naturalnym Jandía, na wybrzeżu Barlovento, w zachodniej części półwyspu Jandía na Fuerteventurze (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Ma około 14 km długości, a kolor piasku waha się od żółtej brzoskwini do brązowej ziemi. Casas de Cofete...
Gran Tarajal
Gran Tarajal - Gran Tarajal to hiszpańska miejscowość położona w gminie Tuineje, na wyspie Fuerteventura, we wspólnocie autonomicznej Wysp Kanaryjskich. W 2015 r. miasto miało 7 757 mieszkańców. Jego symbolem jest sylwetka "La Punta del Camellito", nazwana tak, ponieważ jest to góra o...
Ajuy
Ajuy - Ajuy to region i wioska w gminie Pájara, na wyspie Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania), położona u wylotu wąwozu Barranco de Ajuy, 10 kilometrów od centrum miasta. Toponim jest rdzenny. Geografia Jest to obszar, na który składają się małe wąwozy, w...
Caleta de Fuste
Caleta de Fuste - Caleta de Fuste lub El Castillo to miejscowość w gminie Antigua na wyspie Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. W 2016 r. liczyła 6400 mieszkańców. Lokalizacja Jest on położony na wybrzeżu Antigui, w zatoce Fuste lub Castillo. Kilka kilometrów od lotniska i...
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności