Hiszpania > Las Palmas (Region)

Caleta de Fuste

Caleta de Fuste lub El Castillo to miejscowość w gminie Antigua na wyspie Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. W 2016 r. liczyła 6400 mieszkańców.

Lokalizacja

Jest on położony na wybrzeżu Antigui, w zatoce Fuste lub Castillo. Kilka kilometrów od lotniska i około 10 km na południe od stolicy wyspy, Puerto del Rosario. W przeważającej części jest to ciąg obiektów turystycznych i osiedli mieszkaniowych, takich jak "El Castillo", "Costa de Antigua" czy "Fuerteventura Golf Club".

Miejsca warte odwiedzenia

El Castillo

Najbardziej reprezentacyjnym zabytkiem tego miejsca jest Wieża San Buenaventura, czyli Zamek Caleta, zbudowany w 1714 roku jako część systemu obronnego przed ciągłymi atakami piratów, których ofiarą padała wyspa. Jest on analogiczny do zamku El Cotillo, oba zostały zaprojektowane przez Claudio de L'Isle. Od 1949 r. jest chroniony jako dobro kultury.

Plaża

Jest to złota, piaszczysta plaża o długości 700 metrów i szerokości 40 metrów. W celu dostosowania do rozwoju turystyki uzupełniono ją piaskiem. Posiada wszystkie usługi. Od 1949 r. plaża jest chroniona jako dobro o znaczeniu kulturowym.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności