Hiszpania > Las Palmas (Region)

El Cotillo

El Cotillo to nadmorska miejscowość położona w gminie La Oliva, w północnej części wyspy Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). W 2015 r. liczyła 1289 mieszkańców. El Cotillo jest miejscowością nadmorską.

Historia

Od XVII w. krążyły informacje o istnieniu osady rybackiej w okolicy miejsca wyładunku, znanego wówczas jako Puerto del Roque. Następnie rada wyspy założyła w tym samym miejscu tak zwany Casa del Puerto del Tostón. Był to jeden z portów przybycia na szlaku handlowym między Maderą a Fuerteventurą. Nazwa El Cotillo upowszechniła się dopiero w połowie XX wieku.

Z czasem port stracił swój handlowy status, a nieliczna ludność zamieszkująca ten obszar utrzymywała się wyłącznie z rybołówstwa. W latach 80. turystyka stała się alternatywą ekonomiczną, a liczba mieszkańców znacznie wzrosła.

Miejsca warte odwiedzenia

Miasto jest położone wśród jednych z najlepiej ocenianych plaż w Europie - ciąg zatoczek z czystą wodą i drobnym piaskiem, znanych jako La Concha i Los Lagos.

Najwybitniejszym zabytkiem miasta jest Torre del Tostón. Zbudowany w 1700 r. w celu obrony wybrzeża przed piratami berberyjskimi, angielskimi i francuskimi. Od 1949 r. jest on uznawany za dobro kultury.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności